Çoklu foto çekim özelliği D5000 ?

Fotoğraf Makineleri ve Donanımları - Çoklu foto çekim özelliği D5000 ? ...

sempatiweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sempatiweb

Grafiker / İstanbul

Alt 03-05-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bende Nikon D5000 makina var baya kurcaladım fakat bulamadım internette de araştırma yaptım tam bir bilgi edinemedim aranızda belki bileniniz vardır. Elimdeki makinanın çoklu çekim yapma özelliği varmı varsa bu ayara nereden ulaşabilirim. Yani demek istediğim denklanşöre bastığımda 1 yerine ard ardına 5-6 fotoğraf çeksin gibi..?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 03-05-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Evet makinenizde o özellik var.. Saniyede 4-4,5 kare hızında 63 adete kadar JPEG, yine aynı hızda 11 adet RAW formatında fotoyu tek basışta çekebiliyorsunuz.. Buna burst mode deniliyor. Bu moda nasıl ulaşabileceğinizi el kitabından öğrenebilirsiniz.

Belki bulduğum şu bilgi işinize yarayabilir.

Press the Info button to bring up the Information display. Press the <i> button to place the cursor in the information display. Highlight the current release mode and press OK. Select the Continuous mode and press OK.

This lets you shoot at up to about three frames a second, depending on the shutter speed, noise reduction settings, and autofocus settings. You cannot use this with the flash.

The camera will shoot pictures as long as you hold down the shutter release button (until the buffer and/or memory card fills up). As you shoot, the viewfinder will show rNN where NN is the approximate number of further pictures you can shoot until the buffer fills up. In JPEG mode you should be able to take a hundred pictures before the buffer fills. The number will be smaller in RAW.

In AF-S and AF-A, the camera will not shoot the next picture until focus is acquired, so when shooting moving subjects or panning the camera, you may not get full speed. Even in AF-C, the camera may "hiccup" occasionally.
Bu mesajdan alıntı yap
sempatiweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sempatiweb

Grafiker / İstanbul

Alt 13-05-2010 #3
çok teşekkür ederim buldum nereden olduğunu Çoklu foto çekim özelliği D5000 ? " i " tuşuna basıp dikeyde alttan 6. karede sanırım " s " değiştireceksin bir kaç kare ardarda duran bir işaret var ordan ayarlanıyormuş Çoklu foto çekim özelliği D5000 ?
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 13-05-2010 #4
çok teşekkür ederim buldum nereden olduğunu Çoklu foto çekim özelliği D5000 ? " i " tuşuna basıp dikeyde alttan 6. karede sanırım " s " değiştireceksin bir kaç kare ardarda duran bir işaret var ordan ayarlanıyormuş Çoklu foto çekim özelliği D5000 ?
Teşekkürler bilgilendirme için.. Aynı sorunu yaşayanlar için aydınlatıcı olacağı muhakkak..

Yaz da geldi, bol bol paylaşırsınız artık çektiklerinizi.. Çoklu foto çekim özelliği D5000 ?

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Cakirer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cakirer

Öğrenci (Grafik) / Konya

Alt 19-07-2010 #5
'H' durumuna getirirsen daha fazla verim alabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir