çoklu kare nasıl yaparım

Illustrator Dersleri - çoklu kare nasıl yaparım Sponsorlu Bağlantılar arkdşlar ilistratorde yanyana çoklu kare yapmak istiyorum irsaliye fatura gibi.. mesela 12 yana 7 aşşagıya gibi.. bunun yolu nedir? yardımcı olursanız sevinirim saygılar.....

çoklu kare nasıl yaparım
e_mre_33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

e_mre_33

Grafiker / Mersin

çoklu kare nasıl yaparım

Alt 08-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkdşlar ilistratorde yanyana çoklu kare yapmak istiyorum irsaliye fatura gibi.. mesela 12 yana 7 aşşagıya gibi.. bunun yolu nedir? yardımcı olursanız sevinirim saygılar..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ADAMINbiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADAMINbiri

Grafiker / İstanbul

Alt 09-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu dediğin olayın bir çok yöntemi var... bence en pratik yöntemi şu... araç kutusundan "Regtangular Grid Tool" u al ( bu araç / şeklindeki çizginin altında gizlidir) boşluk bir yere tıkla... karşına gelen panale sırasıyla şu ölçüleri yaz... Width 200 mm, Height 100 mm... Horizontal Dviders altındaki Number'e 12 ver... Bottum kısmı 0% kalsın... Vertical Dividers altındaki Number'e 7 ver... Left kısmı 0% kalsın... okeyle...

NOT: 200 mm ve 100 mm sallama bir ölçüdür... senin belirlediğin ölçü ne ise onu verebilirsin...
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 09-03-2010 #3
A) move tool ile istediğin değerleri girip, ok yerine copy'ye tıklayabilirsin, istediğin kadar tekrarlaman gerekir ki bu 2 kere üst üste "enter" a basarak yapabileceğin birşey. Ya da bir kere copy yapıp, CMD+D ye basılı tutarak ne olacağını görebilirsin.

B) Mouse ile "alt" tuşuna basılı tutarak kaydırarak çoğaltıp, gerektiği kadar CMD+D ye basarak.

C) Grid yöntemini hiç denemedim ama işe yarar görünüyor

D) Indesign'ı aç, CMD4+ALT+U ya bas, gelen menüde kaç adet sağa kaç adet aşağıya, vs... değerlerini girip istediğin tabloyu oluştur. ordan Ai ye paste et.
(en temiz yöntem bence bu, Matematiğin hastasıyız)

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
yasinozkanin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yasinozkanin

Grafiker / Antalya

Alt 08-06-2010 #4
ADAMANIN1i
pekala çok güzel bilgiler paylaştın, teşekkür ederiz, benim merak ettiğim, satır ve sütün aralarını nasıl verebiliriz..?
Bu mesajdan alıntı yap
yasinozkanin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yasinozkanin

Grafiker / Antalya

Alt 08-06-2010 #5
Adamın1i,
ben ID ile karıştırdım soruyu, özürdilerim. saçma bir soru kaale alma. Ama ID için geçerli bir soru. 200x100 cm lik bir alana atıyorum 23 satır istediğimizde verdiğimiz ölüye sığdırmadan kendi kafasına göre bir ölçü sallıyor ID. varmı bunun bir yöntemi?

Yasin OZKAN, ANTALYA
Bu mesajdan alıntı yap