cola - portakal - gazoz etiketi

Ambalaj Tasarımı - cola - portakal - gazoz etiketi Sponsorlu Bağlantılar...

Konu Kapatılmıştır
syd barret isimli Üye şimdilik offline konumundadır

syd barret

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İzmir

Alt 16-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

utku1641 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

utku1641

Webmaster / Bursa

Alt 18-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
harıka oLmus
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 18-01-2010 #3
Kafama takılan bir kaç şey var;

Neden "Kola" değilde "Cola"? doğrusu "Kola Aromalı İçecek"

Ayrıca, Gazoz bir aroma değildir, "Limonlu Gazlı İçecek" yerine kullanılan bir tabirdir.
GAZOZ Aromalı GAZOZ olur mu?
damla1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

damla1(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-01-2010 #4
Kafama takılan bir kaç şey var;

Neden "Kola" değilde "Cola"? doğrusu "Kola Aromalı İçecek"

Ayrıca, Gazoz bir aroma değildir, "Limonlu Gazlı İçecek" yerine kullanılan bir tabirdir.
GAZOZ Aromalı GAZOZ olur mu?
Katılıyorum
GAZOZ Aromalı GAZOZ benim de kafama takıldı.
htmetin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

htmetin(37)

Matbaacı / Bolu

Alt 18-01-2010 #5
tasnif haricinde güzel çalışmalar

syd barret

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İzmir

Alt 19-01-2010 #6
teşekkürler yorumlar için ama ne kadar yönlendirmek istesemde müşteri kelimelerin böle olması üzerinde ısrarcı

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 19-01-2010 #7
Ayrıca şimdi gözüme takıldı; yukarıda yazan "Gazlı Alkolsüz İçecek" te yanlış, "Alkolsüz Gazlı İçecek" şeklinde olmalı.. Burada satılan şey "Gazlı İçecek", alkolsüz olup olmaması ise sadece özelliği..

Örnek olarak: "yağsız inek peyniri" dediğimizde satılan şey "inek peyniri" ama özelliği "yağsız" olması. ben hiç görmedim "ineğin yağsız peyniri" yazdığını

Tabi siz şimdi müşterim böyle istedi diyeceksiniz, eh bunada şükür ya gazoz değilde peynir etiketi isteseydi değilmi cola - portakal - gazoz etiketi

syd barret

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İzmir

Alt 19-01-2010 #8
yaniii arkadaşım .)) bence haklısında arada tasarım hakkında konuş çok istiyosan kopyala degiştircola - portakal - gazoz etiketiDcola - portakal - gazoz etiketiDcola - portakal - gazoz etiketi

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 19-01-2010 #9
yaniii arkadaşım .)) bence haklısında arada tasarım hakkında konuş çok istiyosan kopyala degiştircola - portakal - gazoz etiketiDcola - portakal - gazoz etiketiDcola - portakal - gazoz etiketi
Ben ne hakkında konuşuyorum?

Sizin tasarım sandığınız şey, resim sanatı sanırım! Tasarım bütündür, yazısıyla, sloganıyla, tipografisiyle, rengiyle, büyüklüğü ile, görseli ile...

Yok illa görsel kısmada yorum diyosan buyur:

Renk tonlarını beğendim, ayrıca ilk bakışta modern bir havası var fakat, detaylı inceleyince;

1- O yuvarlağın içindekiler ne? meyve şekli desem değil (biraz muzu andırıyor) sanki bi sürü bıyık iç içe girmiş gibi

2- Yeşil ve Sarı renkteki etiketlerde büyük yuvarlakların sol tarafında renkler değişmemiş hala kırmızılık var!

3-Yeşil etikette soğuk içiniz yazısı neden diğerlerine göre farklı yerde? gerçi hepsi farklı ama yeşilinki bariz.

4- Genel olarak gıda sektörüne göre çok sert bir görüntüsü var, özellikle ürünün GAZOZ olduğunu düşünürsek, biraz daha yumuşak çizgiler kullanman gerekirdi, sevimliliği arttırman tüketici açısından yararlı olacaktır. ( Çünkü Enerji içeceği değil bu)

Ama yine söylüyorum tasarım bütündür, bu bariz yazım hataları ve anlam bozuklukları tasarımına gölge düşürmüş. Görsel hataları sırf güzel hatrına yorumladım.

İyi Forumlar

syd barret

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İzmir

Alt 19-01-2010 #10
of işim var okuyamıcam ya sen neymişsin ama bak bunu anladımcola - portakal - gazoz etiketiD ya bana tamam haklsıın takıl işte kendin bide diyosunki tasarım bütündür ee sen tek heceli hücrelerle ilgileniyosuncola - portakal - gazoz etiketi degişitiriz sözcola - portakal - gazoz etiketi
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Konu Kapatılmıştır