Color management ayarlı fakat renkler yinede bozuk.

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Color management ayarlı fakat renkler yinede bozuk. ...

reelyorum isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reelyorum

Webmaster / Tekirdağ

ünlem

Alt 05-11-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,

X4 ( 14.0.0.701 ) kullanıyorum.Ne yaptıysam bu renkleri ayarlayamadım.
Bir ara canım Corel den vazgeçtim İllistrator yükledim ona bakındım, freehand-photoshop melezi bir program sevmedim.

Ekli resimde derdimi gösterdim.Photoshop renkleri doğru. RGB ler için dotcolor la bakıyorum, CMYK içinde daha önce çalışmalarımızla karşılaştırınca bir e bir tutuyor.

FAkat Corelde hangi ICC profili seçsem ekranda RGB leri CMYK ları Photoshopda gördüğüm gibi görmüyorum.

Profil olarak monitörde Generic seçtiğimde RGB CYAN 255 yerine 251 geliyor.Bunun yerine "Default IEC sRGB profile" kullandım. RGB de renkler birebir gösteriyor CYAN 255

Ama, CMYK CYAN Photoshopda RGB karşılığı 0 174 329 fakat corelde 0 147 224 oluyor.ciddi renk farklılığı var

Not :
Yardımlarınız bekliyorum arkadaşlar.
Şimdiden teşekkürler

http://img263.imageshack.us/img263/1966/renkler.png

Uploaded with ImageShack.us
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 05-11-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sorunun nereden kaynaklandığından emin değilim ama Adobe'nin Photoshop ve diğer programlarında kullandığı renkleri Corel Draw'da da kullanılabilmesi için ücretsiz bir ek (veya macro) yayınlamıştı bu eki kurup deneyebilirsiniz... (Eki kurduktan sonra Color Management bölümünde 3. seçenek olarak AdobeCmm belirmesi gerekli bu seçeneği seçerek kullanabilirsiniz)...
"http://download.adobe.com/pub/adobe/cmm/win/1.x/AdobeCMMAll.zip"
Bu mesajdan alıntı yap
mavi_genc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mavi_genc

Grafiker / Osmaniye

Alt 17-09-2013 #3
Bu mesajdan alıntı yap