Color Range ile ilgili sorum??

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Color Range ile ilgili sorum?? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar sitenizi önceden takip ediyordum gerçekten başarılı bi site öncelikle tebrik ederim benim sorunum şu color range ile arka plan nasıl temizlerim ya millet bi papağan örneği ...

ѕαнιη isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ѕαнιη

Öğrenci (Diğer) / Isparta

Alt 18-09-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar sitenizi önceden takip ediyordum gerçekten başarılı bi site öncelikle tebrik ederim benim sorunum şu color range ile arka plan nasıl temizlerim ya millet bi papağan örneği koymuş arka plan resmi sade bişey color range ile bunu temizlemeyi göstermiş ama ben bunu başaramadım tabiki.. benim sorunum böyle arka planları karışık olan resimlerin arka planlarını silme bu color range veya başka bi tekniklede olabilir bunu nasıl yapabilirim ya o kadar aradam ama bulamadım :sadsmile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Resimleri incelerseniz belki faydası olur iyi çalışmalar...

Alt 18-09-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Resimleri incelerseniz belki faydası olur iyi çalışmalar... Color Range ile ilgili sorum??
Bu mesajdan alıntı yap

ѕαнιη

Alt 19-09-2009 #3
kardeş tşk ederim anlatım için fakat ben dediklerini yaptım resimdeki yerde kaldım :S ben bu işe yeni başladığım için çok fazla bilmiyorum :sadsmile: bide burada sanırım saç gibi yerleri hassas kesme olayı yok bide o konuya el atarsanız çok sevinirim :angel:

Bu mesajdan alıntı yap

ѕαнιη

Alt 19-09-2009 #5
Photoshop Dersleri: Extract ile Saç kesimi Photoshop

yaw ben hala daha üsteki sorunu çözemedim ya öyle karanlık kaldı yani saç kısmını biraz kaba kesip sizin dediğiniz yolla denemeye çalışacaktım fakat ben orada takıldım kova varya orada tıklıyorum ok aktif oluyor ama resmin arka tarafı renklenmiyo kova ile orayıda renklendiriyorum o zamanda ok seçeneği pasif oluyor :sadsmile: ben anlamadım gitti bu işi ya :crying::crying:
Bu mesajdan alıntı yap

ѕαнιη

Alt 20-09-2009 #6
arkadaşlar bi el atın yaw bayramın zehir oldu uğraşacam diyee :tongueout::tongueout:
Bu mesajdan alıntı yap
yorgunella isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 20-09-2009 #7
yaw ben hala daha üsteki sorunu çözemedim ya öyle karanlık kaldı yani saç kısmını biraz kaba kesip sizin dediğiniz yolla denemeye çalışacaktım fakat ben orada takıldım kova varya orada tıklıyorum ok aktif oluyor ama resmin arka tarafı renklenmiyo kova ile orayıda renklendiriyorum o zamanda ok seçeneği pasif oluyor :sadsmile: ben anlamadım gitti bu işi ya :crying::crying:
yeni bir layer açıp alt+backspace tuşuna basarsanız arkaplan renklenir. kova ile renklendirme yapılmaz. kötü olur.
isterseniz yapmak istediğiniz şeyin resmini yükleyin nerde hata yaptığınızı daha kolay anlarız.
Bu mesajdan alıntı yap

ѕαнιη

Alt 21-09-2009 #8
yaw kova ile renklendirme olayını ben direk yapmadım üste bi abi pen tol ile keseceğin yeri seç diye göstermiş ben kaba taslak seçtim ama saç bölgesini biraz kaba aldım kova olayıda extract seçtiğimde boyanacak yer olarak düşündüm yaw işler sanki biraz daha karıştı sonra saç bölgesini daha hassas alabilmem için bi konu tavsiye ettiler ama ben diğer bölgeyi tam kesemedim ki :sadsmile: uğraştığım resimde şu:

Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 21-09-2009 #9
Saç Dekupe
Bunu deneyin...
Bu mesajdan alıntı yap

ѕαнιη

Alt 21-09-2009 #10
Saç Dekupe
Bunu deneyin...
yaw bacım oradada yorumlara baktım Saç ile arka fonun tezat renkte olması lazım demişler :sweating: şimdi benim koyduğum fotoda öyle bişey yok sanırım bide tezat ne demek onuda bilmiyorum ama resimlerden anladığım kadarıyla arka fonun sabit bi rengi gibi bişey diye tahmin ediyorum :s ( anlaşılan baya uğraştıracam sizi :angel: )
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları