color range ile saç temizleme nasıl yapılır???

Photoshop Dersleri - color range ile saç temizleme nasıl yapılır??? ...

abdullah005 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

abdullah005

Grafiker / Tokat

Alt 01-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar tecrübenize ihtiyacım var...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

oBİwAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oBİwAN(46)

Grafiker / Yalova

Alt 01-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
konu açmadan önce saç temizleme ilgili site içerisinde arama yaptınızma acaba ?
Bu mesajdan alıntı yap
Holysin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Holysin

Hiç Biri / Balıkesir

Alt 01-02-2009 #3
Color range Ayırgaç olarak düşün bir rengi seçersin ve panelde deger var bu deger seçtigin rengi geniş bir alanda seçmesini istersen yükseltmen gerekir
Bu mesajdan alıntı yap

abdullah005

Grafiker / Tokat

Alt 01-02-2009 #4
resimli anlatma imkanınız var mı?
Bu mesajdan alıntı yap

Holysin

Hiç Biri / Balıkesir

Alt 01-02-2009 #5

ilk olarak Select>Color range açılan panelde Eyedropper tool ile resmin üzerinden degiştirmek silmek istedigimiz rengi seçiyoruz
Eger seçtigin alandaki rengi silmek istiyorsan Fuzziness degerini düşürmelisin zaten görsel bunu göz kararı ayarlaya bilirsin eger seçtigin rengin dışındaki renkleri silmek degiştirmek istersen paneldeki invert tıklayıp ok demen yeterli altaki resimdeki gibi işaretlenecektir
örnek olarak bu kısımdaki rengini degiştircem
umarım işine yarar
Bu mesajdan alıntı yap
GrafiKaiser isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GrafiKaiser

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 01-02-2009 #6
Eğer tamamen saç rengi ile oynanacak ise Color Range ile seçilmesi taraftarı değilim açıkçası,eğer arkaplandaki öğelerin rengi ile saç rengi bariz bir şekilde ayrılıyorsa kullanılabilir ama onun yerine pen tool ile dekupe etmek daha güzel sonuç almayı sağlıyor color range ile saç temizleme nasıl yapılır???
Bu mesajdan alıntı yap
hamit_kurklu58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hamit_kurklu58(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-02-2009 #7
arkadaşlar Quick mask ile daha kolay,hoş ve orijinal oluyo bunun için photoshop açık iken klavyaeden Q harfine basın ve ardından saçımızın tamamını brush(seçili durumda olacak) ile boyuyomuş gibi saçımızın heryerini boyuyoruz çokda detaya inmenize gerek yok.saçın tamamını boyadıkdan sonra tekrar Q harfine bastığınızda göreceksinizki boyadığınız saçın alanı seçili hale gelicek ve burada ctrl+U (Hue/Saturation)tıkladığınızda renk verebilirsiniz.saçın kenarları keskin değil yumuşak bi şekilde renklendirilecekidr göreceksiniz.taşma yapmayacakdır.ben bi kaç kere denedim oaradan aklımda kaldı.yanlış bişey var ise benide uyarın lütfen başarılar!!!
Bu mesajdan alıntı yap

abdullah005

Grafiker / Tokat

Alt 01-02-2009 #8
çok teşekkürler hemen deneyecem...
Bu mesajdan alıntı yap

Holysin

Hiç Biri / Balıkesir

Alt 01-02-2009 #9
arkadaşım burda anlatılan iyi sonuçlar degil Color range kulanımı color range ile saç temizleme nasıl yapılır??? ben sana bir sürü örnek Gösterim Kapiş color range ile saç temizleme nasıl yapılır???
Bu mesajdan alıntı yap
GrafiKaiser isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GrafiKaiser

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 01-02-2009 #10
arkadaşlar Quick mask ile daha kolay,hoş ve orijinal oluyo bunun için photoshop açık iken klavyaeden Q harfine basın ve ardından saçımızın tamamını brush(seçili durumda olacak) ile boyuyomuş gibi saçımızın heryerini boyuyoruz çokda detaya inmenize gerek yok.saçın tamamını boyadıkdan sonra tekrar Q harfine bastığınızda göreceksinizki boyadığınız saçın alanı seçili hale gelicek ve burada ctrl+U (Hue/Saturation)tıkladığınızda renk verebilirsiniz.saçın kenarları keskin değil yumuşak bi şekilde renklendirilecekidr göreceksiniz.taşma yapmayacakdır.ben bi kaç kere denedim oaradan aklımda kaldı.yanlış bişey var ise benide uyarın lütfen başarılar!!!
Quick Maskı kullanmamıştım daha önce. Dediğiniz gibi yaptım denemek için,gerçekten de çok kullanışlı oluyormuş color range ile saç temizleme nasıl yapılır??? çok fazla detylı çalışma yapılmayacaksa süper bi kestirme oldu color range ile saç temizleme nasıl yapılır??? Teşekkürler color range ile saç temizleme nasıl yapılır???
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
color, ile, nasil, range, sac, temizleme, yapilir