Condom Reklam Kampanyası 01

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Condom Reklam Kampanyası 01 Sponsorlu Bağlantılar Tüm avrupada üretim ve satışı olan Condomi isimli bir firma, Türkiye pazarına girebilmek için, yaratıcı, eğlenceli ancak ürün özelliklerini sansür sorunu (reklam özdenetim kurulu) yaşamayacakları bir yol ile ...

rohirim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rohirim

Grafiker / İstanbul

Alt 04-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Tüm avrupada üretim ve satışı olan Condomi isimli bir firma, Türkiye pazarına
girebilmek için, yaratıcı, eğlenceli ancak ürün özelliklerini sansür sorunu (reklam özdenetim kurulu) yaşamayacakları bir yol ile vurgulanması şeklinde fikirler geliştirerek, bir tanıtım kampanyası istediler.

Arşivimden bulabildiğim kadarıyla bazı fikirleri'mi sizlerle paylaşmak istedim, geniş bir kampanya oldu çünkü.
Bu sunumumda, grafik unsurlar değil, fikir ön planda'dır, oldukca basit ve sade bir uygulama serisi yapmıştım. Ancak çalışmanın apacık algılanır değil, biraz olsun muzip ve düşündürücü olmasına çalıştım. Eğlenerek çalıştığım işlerdendir Condom Reklam Kampanyası 01

Uygulamanın en maliyetli kısmı fotoğraf çekimine ihtiyaç duyması ve görsel kiralama durumu olması.
Projede bir çok reklam mecrası dahilindeydi.
Çift sayfa dergi ilanı
Tek sayfa dergi ilanı
Billboard
Totem
Otobüs durakları

Bir çok konu başlığı vardı

Güvenlik serisi 01 ...

Tuşları modellemiştim ve sunum için basitce bir totem modellemiştim,
istediğimiz açıdan bakabilmek için.

Uyarıcılar serisi 01 ...

Bir yerde bir şekilde uyarıcı birşeyler yemişseniz, yanınızda bir de condomi olsa iyi olur Condom Reklam Kampanyası 01

Ürün Dayanıklılığı 01 ...

Ürünün her türlü güvenlik testi ve bilgisi bulunmaktaydı,
yani tüketiciyi yanıltmak gibi bir durum söz konusu değildi.
Yani abartmak serbestti Condom Reklam Kampanyası 01

Ekleyemediğim daha bir çok konu başlığı var.
Fikirler umarım hoşunuza gider...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 04-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Dİğerleri okadar dikkat çekici ve mükemmel derecede ilginç gelmedi fakat güvenli giriş fikri sana aitse gerçekten çok çok iyi... Renklerde çok uyumlu fakat alt kısımdaki kırmızı şeritin oldugu yere tekrar yazmana gerek varmıydı ?

AYrıca condom çok büyük şekilde yerleştirilmiş gibi geldi şeritteki tekrar yazdıgın enter kısmını kaldırıp O kısıma condomu yerleştirsen daha hoş olabilir gibi geldi bana...

Başarılar...
Bu mesajdan alıntı yap
Necaty isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Necaty

Grafiker / Karaman

Alt 04-04-2009 #3
Fikir güzel ancak ürünü biraz küçültüp marka ismini kırmızı şerit içine dahil edebilirsin ve sağ tarafta tekrar tuşları kullanman fazlalık olmuş zaten yukarıda kullanmışsın.

İyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 04-04-2009 #4
Fikir güzel ancak ürünü biraz küçültüp marka ismini kırmızı şerit içine dahil edebilirsin ve sağ tarafta tekrar tuşları kullanman fazlalık olmuş zaten yukarıda kullanmışsın.

İyi çalışmalar
Necatyyy benden kopyamı çekiyorsun sen bakayım Condom Reklam Kampanyası 01
Bu mesajdan alıntı yap
Necaty isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Necaty

Grafiker / Karaman

Alt 04-04-2009 #5
Ben yazarken senin yazın yoktu galiba ben göndermeden önce göndermişsin. Sonuçta problemli yerler aynı, benzer şeyleri söylememiz normal gibi geldi Condom Reklam Kampanyası 01

Neyse konuyu aksatmayalım genel olarak güzel çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

rohirim

Grafiker / İstanbul

Alt 04-04-2009 #6
Dİğerleri okadar dikkat çekici ve mükemmel derecede ilginç gelmedi fakat güvenli giriş fikri sana aitse gerçekten çok çok iyi... Renklerde çok uyumlu fakat alt kısımdaki kırmızı şeritin oldugu yere tekrar yazmana gerek varmıydı ?

AYrıca condom çok büyük şekilde yerleştirilmiş gibi geldi şeritteki tekrar yazdıgın enter kısmını kaldırıp O kısıma condomu yerleştirsen daha hoş olabilir gibi geldi bana...

Başarılar...

Fikirlerin tamamı bana ait, yani rezil ediyosam da, vezir ediyosam da sorumlusu benim Condom Reklam Kampanyası 01 Güvenli giriş ile beraber diğer konu başlıklarınıda ben oluşturdum.
Ürünün belli başlı özellikleri vardı, bende bunları çeşitli zeminlerde ele almak için yaydım ve buna göre uygulamalar yaptım. Ancak başlık yanında ''01'' ibaresi ile birlikte başka görsel alternatiflerde var tabi, bunlar bulabildiklerim.

Haklısın logo büyük kaldı, fakat ismini tekrarlaması olayını ben öyle düşünmedim, tuş hali biçimsel olarak farklı ve bir kod girişinden dem vuruyor güya, yani ben öyle bir etki umuyordum en azından Condom Reklam Kampanyası 01

Ancak seninde dediğin gibi enter a, condom da ayrı bir etki katar mutlaka.
Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 04-04-2009 #7
yanlış anlaşıldım Condom Reklam Kampanyası 01 sonradan okudum yorumumu ve yanlış anlatmışım Condom Reklam Kampanyası 01

Enter kısmı derken o kısmın tamamını kaldırıp sadece condomu yerleştirmenden bahsettim Condom Reklam Kampanyası 01 kusura bakma Condom Reklam Kampanyası 01

ama senin anladığın şekilde uygulanabilir tabiCondom Reklam Kampanyası 01
Bu mesajdan alıntı yap

rohirim

Grafiker / İstanbul

Alt 04-04-2009 #8

İyi çalışmalar

Haklısın ürün de gereğinden büyük kaldı.
Aslında benim tarzım özellikle logo vb. unsurları küçük kullanmaktır, bana göre tasarıma bir olgunluk kattığını, ağırlık kattığını düşünüyorum, hatta zemin durumuna göre ucnoktalarda küçültebilirim bile. Fakat bir şekilde bana yıllarca logoları;
- bu nee küçük bu logo büyüt büyüt !
izin versen ilan yada her neyse, logodan ibaret olacak Condom Reklam Kampanyası 01 bu yüzden bir süre benim göz kalibrasyonu ayarı kaçtı sanırım Condom Reklam Kampanyası 01
İlgin için teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap

rohirim

Grafiker / İstanbul

Alt 04-04-2009 #9
yanlış anlaşıldım Condom Reklam Kampanyası 01 sonradan okudum yorumumu ve yanlış anlatmışım Condom Reklam Kampanyası 01

Enter kısmı derken o kısmın tamamını kaldırıp sadece condomu yerleştirmenden bahsettim Condom Reklam Kampanyası 01 kusura bakma Condom Reklam Kampanyası 01

ama senin anladığın şekilde uygulanabilir tabiCondom Reklam Kampanyası 01

O zaman şöyle denebilir sanırım, o projede var bir potansiyel Condom Reklam Kampanyası 01 öyle de böyle de gider sanki Condom Reklam Kampanyası 01 ve henüz kestiremediğim daha nice şekillerde Condom Reklam Kampanyası 01
İlgin için tekrar teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Rıdvan KAYAHAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rıdvan KAYAHAN

Grafiker / Manisa

Alt 05-04-2009 #10
Çalışma gayet başarılı olmasının yanında grafishop arkadaşımızında söylediği gibi güvenli giriş sloganı fikrin cok hoş olmuş
Tasarımcı üretkenliğini konuışturmuşsun ellerine sağlıkCondom Reklam Kampanyası 01
Logoda gayet iyi bence. Bitmiş bi çalışmanın üzerinde değişiklik yapmak çalışmayı genelde bozar. malum.
Tebrikler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları