Contour Ayarları...

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Contour Ayarları... ...

Contour Ayarları...
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Contour Ayarları...

Alt 08-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herhangi bir şekile To Center seçeneği ile kontür atmaya kalktığım zaman kontür adedini otomatik olarak 30 olarak kabul ediyor ve ayar yeri pasif kalıyor. Bu ayarı değiştirmek mümkün mü? Ben sadece 2 tane atsın istiyorum bir içine bir dışına... (V:X5)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Dosya19
Alt 08-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Herhangi bir şekile To Center seçeneği ile kontür atmaya kalktığım zaman kontür adedini otomatik olarak 30 olarak kabul ediyor ve ayar yeri pasif kalıyor. Bu ayarı değiştirmek mümkün mü? Ben sadece 2 tane atsın istiyorum bir içine bir dışına... (V:X5)
öncelikle to center dediğimizde obje merkezini işaret etmiş oluyoruz. varolan objenin tam merkezinden dış hata kadar kontürleme yapıyor setting de bu oran 29 - 30 olarak belirlenmiş . ama bunda kontur adımından çok, mesafe (uzaklık) bazlı bir işlem söz konusudur.

ama sizin talebinize baktığımızda, siz bir objenin hem içine hemde dışına kontur atmasını istiyorsunuz, bunuda sizinde bildiğiniz üzere iki aşamada yapılabilir.

aslında tamda sizin istediğiniz gibi bir uygulama vardı... V12 için geliştirilmiş çok basit bir kontur macrosu, ama sonraki versiyonlar için geliştirilmedi sanırsam hiç gözüme çarpmadı....

umarım yardımcı olmuşumdur....
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 08-02-2011 #3
Anlattıklarınızı denedim dediğiniz gibi mesafeye göre bir ayarlama söz konusu ama ben yinede bu mesafeyi değiştirmek istersem bunun bir yolu var mı? Bende v12 de var dediğiniz macroyu bulmayı deneyeceğim belki o şekilde daha kolay olur. Yardımlarınız için tşk.ler...
Bu mesajdan alıntı yap

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 08-02-2011 #4
rica ederim kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
ocakin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ocakin

Hiç Biri / Trabzon

Alt 28-06-2011 #5
Contour Ayarları...

arkadaslar merhaba;

yazıya contour ekledim. fakat contour'un dısına bir border daha eklemek istiyorum. bunu hangi sekilde yapabilirim. resimdeki gibi?
Bu mesajdan alıntı yap

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 28-06-2011 #6
diyelim ki; 1699 yazısındaki dışa yakın kontur çalışmak istiyorsunuz Ctrl + F9 kısayolu ile Contour efect 'inden outside 3 mm. (tercih sizin) 1 adet attınız break apart ile ayırdınız attığınız konture tekrar outside 1mm. kontur uygulayıp bunuda break apart ile ayırdınız ve sonrasında Combine ettiğinizde istediğiniz şekilde bir sonuç çıkar, mesafe ve orantı sizin seçiminizle (yada deneme/yanılma ile) mevcut yüklediğiniz görseldeki gibi sonuçlanır,
şimdiden kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
ocakin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ocakin

Hiç Biri / Trabzon

Alt 28-06-2011 #7
Teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 29-06-2011 #8
rica ederim, faydalı olabilmek adına....
Bu mesajdan alıntı yap