Cool KaDıN

İllüstrasyon Çalışmaları - Cool KaDıN ...

Cool KaDıN
caution isimli Üye şimdilik offline konumundadır

caution

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Cool KaDıN

Alt 19-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Cool KaDıN
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mawi06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mawi06

Grafiker / Ankara

Alt 19-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
genel hatlar itibari ile başarılı ancak
küçük bir iki detay var göze çarpan
birincisi kadının çenesi yok gibi Cool KaDıN
bir iki dırça darbesi ile hallolur.
ikincisi yüz kısmına yanağı belli edecek
bi iki rötuş yapabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
filizdmr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

filizdmr

Ressam / Kocaeli

Alt 20-04-2009 #3
Yüz,boyun bölgelerinde gölgelendirmelerle daha başarılı olabilirdi ayrıca boyun ve koltuk altındaki çizgiler rahatsız edici olmuş biraz daha flu yada gölgeleme yaparken açık koyu tonlarla yumuşak bir geçiş yapabilirsiniz küçük ayrıntılar dışında başarılı emeğinize sağlık .
Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-04-2009 #4
genel hatlar itibari ile başarılı ancak
küçük bir iki detay var göze çarpan
birincisi kadının çenesi yok gibi Cool KaDıN
bir iki dırça darbesi ile hallolur.
ikincisi yüz kısmına yanağı belli edecek
bi iki rötuş yapabilirsin
sevgili öğrenci arkadaş
yorumunuzda başarılı demişsiniz o yüzden sormak isterim başarıdan kastınız nedir?
bir fotoğrafta ki kadın objesinin dış hatlarını pen tool ile çizip içini de insan teniyle hiç alakası olmayan bir renkle fill yapmak mı?
nerede başarı?

tek kelimeyle vasat bir çalışma
birşeyi "yaptım oldu" diye buraya eklerken biraz daha özenli olmalısınız
dış hatları çizivermek kolay fotoğraf üzerinden
ama o kahve rengiyle cart diye çizilmiş yamuk çizgilerle anlatmaya çalıştığınız gölgelerle zaten çalışmanın kalitesini göstermişsiniz

unutmadan sormak isterim "Cool Kadın" demişsiniz
Türkçenin dejenere olmasıyla dilimize girmiş cool kelimesine takmadım da bu kadının neresi "cool" siz cool deyince ne anlarsınız onu merak ettim birde
aydınlatırsanız çok sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
mawi06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mawi06

Grafiker / Ankara

Alt 20-04-2009 #5
Horus isimli üyeden alıntı
sevgili öğrenci arkadaş
yorumunuzda başarılı demişsiniz o yüzden sormak isterim başarıdan kastınız nedir?
bir fotoğrafta ki kadın objesinin dış hatlarını pen tool ile çizip içini de insan teniyle hiç alakası olmayan bir renkle fill yapmak mı?
nerede başarı?
Amacım olumsuz eleştiri yapmak değil
karşımdaki kişinin tecrübe düzeyini bilmiyorum
ben genel olarak çizime başarılı dedim kendimce gördüğüm eksikleri de belirttim
müjdeleyiniz nefret ettirmeyiniz sözü benim için genel bir hayat felsefesidir.
Bu mesajdan alıntı yap
lucasgursaka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lucasgursaka

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İzmir

Alt 20-04-2009 #6
inşallah bu seviyelere geliriz
Bu mesajdan alıntı yap

caution

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 20-04-2009 #7
sevgili öğrenci arkadaş
nerede başarı?

ama o kahve rengiyle cart diye çizilmiş yamuk çizgilerle anlatmaya çalıştığınız gölgelerle zaten çalışmanın kalitesini göstermişsiniz

Türkçenin dejenere olmasıyla dilimize girmiş cool kelimesine takmadım da bu kadının neresi "cool" siz cool deyince ne anlarsınız onu merak ettim birde
ben her çalışmayı basamak olarak görüyorum ve o basamaklardan tek tek çıkmayı yeğlemişimdir her zaman. teknik yanlış olabilir hatalı olabilir bunları tabi ki belirtin ama şevk kırıcı yorumlar bunlar ...hiç koyma gibisinden.. çok yanlış siz de bu yorumu hiç yapmamış olabilirdiniz.zorunlu değilsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

caution

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 20-04-2009 #8
teşekkürler..öğrenciyim bilginize..
Bu mesajdan alıntı yap
karantina isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karantina

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-04-2009 #9
sevgili öğrenci arkadaş
nerede başarı?

Yorumunuz gerçekten sert ve kırıcı olmuş.Eğer bu siteye sadece mükemmel yada vasat olmayan çalışmalar konacaksa hiçbirimiz çalışma sunmayalım.Arkadaş öğrenciyim demiş belli ki yeni yeni öğreniyor herkesin Allah vergisi yeteneği olmuyor malesef.Bu eleştirileriniz yerine tecrübelerinize dayanarak arkadaşa daha yapıcı yorumlar yapmanızı beklerdim.Kimsenin avukatı değilim ama bu yoruma gerçekten üzüldüm.

Çalışmaya gelince;Oje ve ruj rengi uyumsuz olmuş.Gölgelendirmeleri daha da yoğunlaştırırsan çalışman daha güzel olacaktır.Tranparan değerleriyle oynarsan daha gerçekçi olacağına inanıyorum.İnanıyorum ki diğer çalışmalarında daha iyi olacaktır yavaş yavaş,çok çalışarak,bol bol gözlem yaparak herşey daha güzel olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
bilgilknur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bilgilknur(36)

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 20-04-2009 #10
Öncelikle bahsettiğiniz gibi her çalışma bir basamaktır kesinlikle her yaptığımız çalışma gözümüzde en iyisi oluyor ama bir sonrakini yaparken aslında diğer çalışmamızın ne kadar eksik olduğunu farkeder ve yenisinde eksiklerimizi kapatmaya çalışırız.Tablet ilemi çiziyorsunuz bilmiyorum ama biraz daha gölge ve ışık vermeye başlarsanız daha da güzel olduğunu görebilirsiniz.Genel olarak da yorumlar bu doğrultuda anladığım kadarıyla.Başarılar diliyorum,bir sonraki çalışmanızı bekliyorumCool KaDıN
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları