Copy paste yaparken en son ne kalmış. Yapıştır bakalım!

Forum Oyunları - Copy paste yaparken en son ne kalmış. Yapıştır bakalım! ...

Cevapla
Copy paste yaparken en son ne kalmış. Yapıştır bakalım!
Tollyver isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tollyver(32)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 30-07-2008 #281
Sponsorlu Bağlantılar

Cayirova STFA Anadolu Teknik Lisesi
Bu mesajdan alıntı yap
kırmızıoje isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kırmızıoje

Fotoğrafçı / İstanbul

Standart
Alt 30-07-2008 #282
                             Sponsorlu Bağlantılar
kaç kere sölicem nereye gitmiş :S:S
Bu mesajdan alıntı yap
C3ng0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C3ng0

Grafiker / Ankara

Standart
Alt 30-07-2008 #283
Melih Görgün - Ondört bahar
Bu mesajdan alıntı yap
grafikersin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikersin

Sanat Yn. / İstanbul

Standart
Alt 30-07-2008 #285
Değerli Silah Arkadaşlarım;

Uzman Jandarma Okulundaki eğitiminizi başarı ile tamamlayıp Türk Silahlı Kuvvetlerinin saflarına katılmış bulunuyorsunuz. Eğitim ve Öğretiminizi başarıyla tamamlamış olmanızdan dolayı sizleri kutluyorum. Seçmiş olduğunuz şerefli mesleğiniz hayırlı ve uğurlu olsun.

Ülkemizin sahip olduğu jeopolitik ve jeostratejik konum belirsizlik ve risklere karşı tedbirli olma ihtiyacını ön plana çıkarmış ve proaktif hareket etmenin önemini arttırmıştır. Günümüzde terör ve organize suçlar küresel boyutlara ulaşmış ve artık bir insanlık suçu olarak değerlendirilmektedir. Bu örgütlerin teknolojik imkânları en üst düzeyde kullanmaları eylemlerin boyutunu oldukça genişletmektedir. Gelişen durumlar çerçevesinde terör ve suç örgütleri ile mücadele kalıp düşüncelerden sıyrılmayı, çok yönlü ve bilimsel düşüncelerle olayların önünde olmayı gerektirmektedir.

Değerli arkadaşlarım! Bir mesleğin icrası bireyin o mesleği yapabilecek yeterlilikte olmasına bağlıdır. Jandarma Okullar Komutanlığında verilmekte olan plânlı eğitim ve öğretim süreciyle bu yeterlilik sizlere kazandırılmıştır. Bu sayede, olayları doğru değerlendirmeyi ve neticede doğru kararlar vermeyi öğrendiniz. Günümüzün sürekli ve hızla değişen ortamı içinde bilginin sürekli olarak güncellenmesi gerekmektedir. Bu da ancak “öğrenmeye öğrenmekle” mümkündür. Sizler Atatürkçü düşünce sistemini kavramış ve benimsemiş, verilecek her türlü görevi en iyi şekilde yerini getirebilecek bilgi seviyesine ulaşmış Uzman Jandarmalar olarak “Bu görevi en iyi nasıl yaparım, Başarılı olmak için ne yapmalıyım?”sorularını kendinize sürekli sorun. Kendinizi sürekli olarak geliştirerek Türk Silahlı Kuvvetlerinin ayrılmaz bir parçası olan Jandarma Genel Komutanlığının güzide bir personeli olun ve bundan da gurur duyun.

Vatanımızın değişik köşelerinde emniyet ve asayiş hizmetlerini yerine getirmek üzere uğurlarken görevleriniz esnasında Yüce Türk Milletinin güvenine lâyık olmanızı, sağlıklı, başarılı ve huzurlu bir gelecek diliyorum.

Yolunuz ve bahtınız açık olsun.Seyfullah SALDIK
J.Kurmay. Albay
Öğretim Başkanı
Bu mesajdan alıntı yap
grafipapatya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafipapatya(30)

Arı Üye

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 30-07-2008 #286
' £C£ ' devam ... :
güzelim konuyu kapatmasaymış keşke
' £C£ ' devam ... :
matrak geçerdi valla

Copy paste yaparken en son ne kalmış. Yapıştır bakalım!D

Anı yazmak, ölümün elinden bir şey kurtarmaktır.:angel:

Bu mesajdan alıntı yap
Sweetce isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Sweetce

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 30-07-2008 #287
deil hemenn
Bu mesajdan alıntı yap
s.aşık isimli Üye şimdilik offline konumundadır

s.aşık(29)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 30-07-2008 #288
Yaz bitmeden TTNET ADSL’e baflvurun, yıl sonuna kadar ayda 29 YTL yerine sadece 15,99 YTL ödeyin. Kablolu modem istiyorsan›z 3 ay, kablosuz modem istiyorsan›z
2 ay boyunca indirimden yararlan›n.*

Copy paste yaparken en son ne kalmış. Yapıştır bakalım!D
Bu mesajdan alıntı yap
uglyking58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uglyking58

Yrd. Grafiker / Sivas

Standart
Alt 30-07-2008 #290
Alkol: Baskıda kaliteyi arttırmak için kullanılan uçucu sıvı madde.

Asansör: Baskı makinası aparatlarından biri.Baskıya girecek olan baskı materyalinin istiflendiği baskı tablasıdır.Buraya baskı materyali düzgün bir şekilde bırakılmalıdır.

Bağlayıcı: Mürekkep pigmentlerini birleştiren sıvı madde.

Blanket: Basılacak görüntünün baskı materyaline aktarılmasını sağlamak için blanket kazanına takılan materyaldir.

Boya Ünitesi: Boya ünitesi; boya haznesi, taşıyıcı, verici, ezici ve dağıtıcı merdanelerden oluşur. Merdanelerin görevi, hazneden boyayı alıp incelterek, kalıba eşit incelikte ve düzgün olarak aktarmaktır. Kalıba boya veren merdaneler kauçuk kaplıdır.Diğer merdaneler ise çelik veya bakır kaplamadır.

Büro teksir makineleri: Küçük tabaka kağıtlara baskı yapan küçük baskı makineleridir. Takriben 25x35 cm. ebadındadır. Kalıpları genellikle karton veya ozasol alüminyumdur.

Çok renkli makineler: Birden fazla ünitenin yan yana gelmesiyle oluşturulan makinelerdir. Ünite sayısı kadar renk basma imkanı vardır.

Emniyet tertibatı: Emici kafa ile makaslar arasında, makinaların tiplerine göre değişen güvenlik tertibatları bulunur. Bunlar çift kağıt akımını, kağıdın geçip geçmediğini, kağıdın eğri veya kırışık olma durumlarını kontrol ederler.Gerektiğinde baskıyı, kağıt akışını boya ve su akımını durdurup makinanın süratini rolantiye alır. Bu kontrol, siviçler yardımıyla veya mekanik dokunma şeklinde ya da fotesel yöntemiyle gerçekleştirilir.

Hazne Suyu: Baskıda mürekkebin dengeli bir şekilde baskı materyaline aktarılması için kullanılan suya denir.

Kauçuk – kauçuk sistemi: (Ön – arka baskı sistemi) Bu sistemde tabaka kağıt, aynı baskı ünitesinde hem ön, hem de arka yüzüne baskı alır ve üniteyi terk eder. Burada kauçuk kazanlar arasından geçen kağıt, gerekli baskı basıncını her iki yüzündeki kauçuk kazanlardan alır. Rulo (WEB mi?)set makineleri böyle çalışır.

Kazan devri: Kağıt akımında makinenenin baskılı-baskısız erişebileceği dönme sayısıdır.

Küçük ofset makineleri: Büro teksir makineleri de küçük ofset makineler sınıfına girer. Küçük ofset makinesi sınıfına 46x64 cm makinalar dahil olmak üzer, bu ebadın altında baskı yapan makineler girer.

Makaslar: Ön ve yan pozası ayarlanan kağıt, makaslar tarafından sıkıca tutulur ve döner haldeki baskı kazanına iletilir. Basılan kağıt istife giderken makaslar geri döner ve yeni kağıdı baskı kazanına götürür.

Merdane: Boyayı veya suyu homojen olarak baskı makinesindeki kalıp kazanına gönderen silindirik yapıdaki parçaya denir.

Merdane Kılıfı: Merdanenin üzerine takılıp, kenarları dikilerek merdaneye tutturulan suyun homojen olarak dağılmasını sağlayan beze denir.

Mizatren: Ofsette; basması gerektiği halde baskısı çıkmayan bölgelerin, baskı yapacak duruma getirilmesi için kauçuk altından yapılan besleme işidir.

Mürekkep: Pigment, vernik ve bağlayıcıların karışımından oluşan materyale renk veren maddedir.

Nemlendirme Ünitesi: Su haznesi, vargel ve su veren merdanelerden oluşur. Kalıba su veren merdaneler kauçuk, diğerleri çeliktir. Kalıba, hazne suyunun eşit incelikte ve düzgün dağılmasını sağlar.

Numaratör: Baskı makinesi üzerinde bulunan ve baskı sayarak kaç adet baskı yapıldığını belirten elektronik cihaz.

Orta ve büyükboy ofset makineleri: Bu gruba 50 cm x 70 cm’den 110 cm x 160 cm ebadındaki kağıtlara baskı yapabilen makineler girer.

Paralel dizi sistemi: Tek renkli makinelerdeki kalıp, kauçuk, baskı kazan takımları birbiri ardına birbirlerine paralel dizilmişlerdir. Her ünite, yani kazan takımı ayrı baskı kazanına sahiptir. Üniteler arasında bulunan nakil kazanı, kağıdın taşınmasını sağlar. Renk sayısına göre üniteler altıya kadar çıkar.

Pigment: Boyanın özünü teşkil eder. Onun asıl rengini verir. Çeşitli vernik ve dolgu maddeleri ile birleştirilerek boya imalinde kullanılır.

Poza: Baskı sırasında kağıdın makinada düzgün bir şekilde baskı kazanına iletilmesini sağlayan, ileri geri hareket ettirilebilen parçadır.

Roland sistemi: (5 kazalı sistem) Burada iki kalıp ve kauçuk kazanı arasına bir baskı kazanı yerleştirilmiştir. Kazanlar dikey biçimde ve hafif kavisli olarak dizilmiştir. İki renk baskısı yapılan kağıt, zincirli taşıma sistemi tarafından alınır ve diğer çift renk ünitesine gönderilir.

Saatlik üretim: Sürekli baskıda ulaşılabilen baskılı tabakaların sayısıdır.

Segatif: Boyanın çabuk kurumasına yarayan bir nevi sıvı kurutucu.

Siper: Kağıdın asansörden alındıktan sonra tırnaklara gidene kadar düzgün durmasını sağlayan parçalardır.

Sparagum: Kauçuğun ezikliğini gidermek için kullanılan kimyasal maddeye denir.

Spatula: Mürekkebin ezilmesi ve karıştırılmasında kullanılan geniş ağızlı alet.

Tabaka ofset: Kesilmiş (tabaka halindeki) kağıtlara baskı yapan makinelerdir.

Tek renkli makineler: Bu makineler üç silindir sistemi ile çalışır. Kalıp, kauçuk ve baskı kazanları normal olarak aynı büyüklüktedir. Bazı makinelerin baskı kazanları kauçuk ve kalıp kazanlarına oranla daha küçüktür.

Transparan mürekkep: Şeffaf renksiz mürekkep.

Transparan: Işığı geçiren, şeffaf.

Trikromi: Üç renkli seri boyalarla (Cyan+Magenta+Yellow) basılan tram açıları değişik olan baskı çeşididir. +Black.

Üstübu: Baskı öncesi ve sonrasında temizlikte kullanılan temizlik materyali.

V – sistemi: Ofset baskı makine sistemlerinden biridir. Yan yana dizilen 2 kalıp ve 2 kauçuk kazanın altında bir baskı kazanı bulunur. Çift renk baskı yapan bir V şekli oluşturur. Çift renk baskı yapılan kağıt, aktarma kazanı vasıtasıyla diğer üniteye geçerek diğer 2 renk basılır.

Web ofset makineleri: Ofset baskı sisteminin gelişmiş şeklidir. Bobin kağıtlara baskı yapar. Tabaka kağıtlara baskı yapan makinelerden pek farklı değildir. Katlama, kesme, harmanlama, paketleme, kurutma yapabilecek cihazlar eklenerek muayyen bir iş görmek için (gazete, dergi, mecmua vs.) imal edilmişlerdir.


en son bu kalmış Copy paste yaparken en son ne kalmış. Yapıştır bakalım!
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
bakalim, bakalım, copy, copy paste, en son, grafik tasarım, kalmis, kalmış, louis sabestian lenomand, ne kalmis, parasut, paste, son, yaparken, yapistir, yapistir bakalim, yapıştır

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
hızlı copy and paste?? istanblue34 Corel Draw Soru ve Sorunlarınız 8 20-05-2009 08:28:17
corel X4'de copy paste kamil mersin Corel Draw Soru ve Sorunlarınız 4 13-03-2009 13:01:36
Hakan Kalmış gözü ile N/A3 Fotoğrafçılık 129 15-08-2008 23:24:38
freehandde copy paste sorunu serker Freehand 8 20-03-2008 02:45:38
Copy paste her devirde Hades Kitap kapağı, broşür, menü vb. 0 09-10-2007 12:02:09

Kapat
Şifremi Unuttum?