Corel 12 Rem hatası

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel 12 Rem hatası ...

Corel 12 Rem hatası

Corel 12 Rem hatası

Alt 11-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

mrb arkadaşlar corel 12 de çalışıyorum 8 sayfalık gazete hazırlıyorum bazen çalışma tam bittikten sonra rem hatası alıyorum program otomatik kapanıyo bunun nedeni nedir yardımcı olrsanız sevinirim saygılar . . .
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

corel tools menüsüne gir

Alt 11-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
mrb arkadaşlar corel 12 de çalışıyorum 8 sayfalık gazete hazırlıyorum bazen çalışma tam bittikten sonra rem hatası alıyorum program otomatik kapanıyo bunun nedeni nedir yardımcı olrsanız sevinirim saygılar . . .
corelin tools menüsüne gir options a gel oradan workspace gel oradan memory yazan kısma gel ram miktarı büyük ihtimal %25 dir onu %50 yap menüden çık toolsa gel gene save settings as default yap coreli kapat tekrar aç
Bu mesajdan alıntı yap
enstantane53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 11-02-2009 #3
rem kaç GB ?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 11-02-2009 #4
1 gb rem var
Bu mesajdan alıntı yap
enstantane53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 11-02-2009 #5
remini arttır bence.

birde, gazetendeki resimleri büyükten küçülterek kullanma, yani PS'de boyutunu ayarlayıp öyle import et, gölge varsa bitmape çevir, çalışmanı gereksiz bi şekilde boyutunu büyütme yani. 1 gb rem olan yavaş bi bilgisayarda 8 sayfa tek dosyada corel için çok ağır... sayfaları tek tek dosyalarda yap, 8 dosyada yani, hata verince kaybın az olur en azından... normal bu hatayı vermesi corelin.

senin şu an yaşadığın hatayı 8 sene evvel corel 5 de yaşardım ben Corel 12 Rem hatası
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 11-02-2009 #6
diğer bilgisayarımdada 2 gb rem var aynı hatayı alıyorum genelikle resimlerin kenarlarını falan kesince oluyo bu hata

en iysi ben hata aldığım ekranı dondurup koyim öyle çözimini bulalım Corel 12 Rem hatası
Bu mesajdan alıntı yap
timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 11-02-2009 #7
ben hergün günde 10 ve üzeri karşılaştığım bir hata idi ram yükselttim bu hata günde 2-3 e düştü ama nafile işlerim gene yarım kalıyor sen direkt 4 GB al Corel 12 Rem hatası
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

2 gb ram ile çalışıyorum

Alt 11-02-2009 #8
ben hergün günde 10 ve üzeri karşılaştığım bir hata idi ram yükselttim bu hata günde 2-3 e düştü ama nafile işlerim gene yarım kalıyor sen direkt 4 GB al Corel 12 Rem hatası
kimi dosyalarım 15- 20 gb oluyor ama yavaşlamaktan başka bir sorunla karşılaşmadım bugüne kadar dediğim ayarları kontrol ederseniz pek sorununuz kalmaz gibime geliyor
Bu mesajdan alıntı yap
timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 11-02-2009 #9
%50 değil %75 yaptım ama hala kasıyor problem corelin kendisinde çalıştığınız dosyayı ( örneğin JPG )kendi dosyası içine aldığından dolayı yapıyor bu sıkıntıyı, freehand de böle bir sıkıntı yok sanırım Corel 12 Rem hatası
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
corel, hatasi, rem