Corel 12'de Corel X4 Sayfasını Açamama Hatası

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel 12'de Corel X4 Sayfasını Açamama Hatası ...

koto isimli Üye şimdilik offline konumundadır

koto

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 21-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhabalar. Ben amatör olarak ilgileniyorum bu Corel ve tasarımla. Bir sorunla karşılaştım ve siz değerli tasarımcıların yardımcı olacağınızı umuyorum.

Benim sorunum cdr uzantılı dosyayı Corel X4 ile hazırladığımda corel 12 olan bilgisayarda açamamak. Uzantıları kontrol ettim. CDR yani bir farklı kayıt türü yok. Corel 12 X4'te açıldı ama tersi olmadı.

Bu benim bilgisayarlarda mı oldu yoksa hep olur mu? Bunu ortadan kaldırma metodu var mıdır? Herkese teşekkür ederim.

Saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

finfik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

finfik

Grafiker / İstanbul

Alt 21-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
save ederken, açılan pencerenin sagında versiyon var, oradan değiştirmen gerekir!
Bu mesajdan alıntı yap

koto

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 21-02-2010 #3
save ederken, açılan pencerenin sagında versiyon var, oradan değiştirmen gerekir!
Çok teşekkür ederim. İlk fırsatta deneyeceğim...
Bu mesajdan alıntı yap
SZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SZ(34)

Grafiker / İzmir

Alt 21-02-2010 #4
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 21-02-2010 #5
Corel de çalıştığınız işleri,işi yaptığınız sürümde veya diğer üst sürümlerde açabilirsiniz.Alt sürümlerde açma şansınız yok.Sadece arkadaşların izah ettiği gibi alt sürümde kaydederseniz açabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
deniz bahtiyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deniz bahtiyar

Grafiker / Yurtdışı

Alt 22-02-2010 #6
corel12 corelx4 un alt surumu oldugu için x4 ü,12 de açamazsınız.kayıt ederken x4 sayfasını12 diye farklı kaydet sorunun çözülür.
Bu mesajdan alıntı yap
zyprexa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zyprexa

Hiç Biri / İzmir

Alt 22-02-2010 #7
peki otomatik olarak (word de olduğu gibi) hep bir alt versiyonda kaydet gibi bir seçenek yok mu?
Bu mesajdan alıntı yap
deniz bahtiyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deniz bahtiyar

Grafiker / Yurtdışı

Alt 22-02-2010 #8
otomatık olarak hangiversiyonu kullanıyorsan ona kayıt ediyor bir alt versiyon için farklı kaydet dediğin zaman corel x4 yazan bir pencere var onu tıklayıp alt versiyonunu kayıt edebilirsin
Bu mesajdan alıntı yap

koto

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 22-02-2010 #9
Corel de çalıştığınız işleri,işi yaptığınız sürümde veya diğer üst sürümlerde açabilirsiniz.Alt sürümlerde açma şansınız yok.Sadece arkadaşların izah ettiği gibi alt sürümde kaydederseniz açabilirsiniz.
corel12 corelx4 un alt surumu oldugu için x4 ü,12 de açamazsınız.kayıt ederken x4 sayfasını12 diye farklı kaydet sorunun çözülür.
otomatık olarak hangiversiyonu kullanıyorsan ona kayıt ediyor bir alt versiyon için farklı kaydet dediğin zaman corel x4 yazan bir pencere var onu tıklayıp alt versiyonunu kayıt edebilirsin
Değerli bilgiler için çok teşekkürler. Sorunum farklı kaydet ile çözüldü. 12 formatında kaydet dedim ve çözüldü. Saygılarımla değerli dostlar...
Bu mesajdan alıntı yap
wildturk1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wildturk1

Özel

Hiç Biri / Zonguldak

Alt 24-02-2010 #10
burda kaydetmeden önce dikkat etmen gereken yazi fontlarinin da farklılık olmamasi için corelx4 de hazirladiğin çalışmayi corelin diğer alt versiyonlarina kaydeteceksen öncelikle aslının yedeğini elinde bulundurum yaptiğin çalışmayi convertleyip öyle kaydetmeni tavsiye ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları