COREL 12'de metni parçalayamıyorum, yardım edin...

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - COREL 12'de metni parçalayamıyorum, yardım edin... ...

COREL 12'de metni parçalayamıyorum, yardım edin...
ulasbicer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ulasbicer

Matbaacı / Bursa

Alt 22-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

COREL 12 kullanıyorum. ilk kurduğumda sorun olmuyor, bir süre sonra ctrl+K çalışmıyor. Seçeneklerden Metni Ayır kısmından tekrar ekliyorum kısayolu fakat "UyarıCOREL 12'de metni parçalayamıyorum, yardım edin...arçalamadan önce son değişiklikler kaydedilmeli" gibi saçma sapan alakasız uyarılar çıkıyor, ne yapabilirim???

arkadaşlar, ilgilenirseniz sevinirimCOREL 12'de metni parçalayamıyorum, yardım edin...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafiker1974 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafiker1974

Grafiker / Antalya

Alt 23-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle Corel'i Türkçeleştirdiyseniz ki ben yazışınızdan öyle anladım bundan vazgeçin derim. Yok Türkçeleştirmedim diyorsanız parçalama komutundan önce Ctrl+Q (konvertleme) işlemini bi deneyin sonra parçalayın derim.
Bu mesajdan alıntı yap
ulasbicer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ulasbicer

Matbaacı / Bursa

Alt 28-06-2010 #3
teşekkürler.
ancak corel i zaten türkçe sürümlü olarak aldım. bu söylediğim hata ; genel bir söylenti olarak duyduğum çift sürümlerde hata var denilenden mi kaynaklanıyor acaba
Bu mesajdan alıntı yap
muratcdemirci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratcdemirci

Grafiker / İstanbul

Alt 29-06-2010 #4
F8 basılı iken programı çalıştırmayı deneyiniz. Bu sayede program default olarak açılacaktır. Sorun halen devam ediyorsa ayarlara bakarız buradan.
Bu mesajdan alıntı yap
crazyglad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 29-06-2010 #5
F8 Her zaman işe yararmı dersiniz tüm corel sorularının altında bu cevap..
Metni parçalamk istediğine göre artık ona text olarak uygulama yapmıcaksın demektır convertleyip ayırmak budur çözümü..
Bu mesajdan alıntı yap
afidanci66 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

afidanci66

Grafiker / İzmir

Alt 01-07-2010 #6
Aslında Türkçeleştirmek Corelin dll dosyalarına zarar vermez ve ayarları değiştirmez. Bu benimde bir hatam olurdu. F8 daha önce değiştirilen ayarların geri alınmasını sağlar. Yani default eder. Ancak dll dosyalarındaki bozukluğu gideremez. Sorunun F8 ile çözülmediyse programı kaldırıp, corel ile alakalı hiç bir nesne bulundurmaman gerekiyor c'de. Program filesten dosyasını sileceksin ve tekrardan kuracaksın. Fontları convert yapmadan da Arange/Break Apart aracı ile çöze bilirsin. Tıpkı Contour'ları çözerek farklı renklendirdiğimiz gibi. Bende bazen sırf hızlı çalışmak için yazıların hepsini yazıyorum ve kısım kısım enter ile alt satıra atıyorum. Tekrar ayırıp istediğim yere taşıyorum. İlk ayırmada satır, ikinci ayırmada kelime araları üçüncü ayırmada ise harf araları çözülür.
Bu mesajdan alıntı yap
rugu_rugu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rugu_rugu

Grafiker / İstanbul

Alt 19-07-2010 #7
ctrl-k danmı bahsediyorsan eyer bazen parçalamıyor menüden parçala dersen olur
Bu mesajdan alıntı yap