Corel 200 Sayfalık çalışmayı 1 boş sayfa olark açıyor

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel 200 Sayfalık çalışmayı 1 boş sayfa olark açıyor Sponsorlu Bağlantılar Corelde 1 haftadır çalıştığım iş 200 sayfa 2.8gb boyutunda fakat açmak istediğimde 1 boş sayfa olarak açıyor ve halende boyutu 2.8gb görünüyor daha önce başına böyle bir sorun ...

yt.etiket isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yt.etiket

Matbaacı / İstanbul

Alt 12-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Corelde 1 haftadır çalıştığım iş 200 sayfa 2.8gb boyutunda fakat açmak istediğimde 1 boş sayfa olarak açıyor ve halende boyutu 2.8gb görünüyor daha önce başına böyle bir sorun gelmiş arkadaşlardan yardım etmelerini rica ediyorum:sweating::sweating:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graphblues isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphblues(31)

Hiç Biri / Antalya

Alt 12-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Alt çubukta page 1 page 2 vs vs gözüküyor mu? olması lazım ben corel az bilgim vardı hatırladığımda alt çubukta page boş olunca sonra ki sayfa 2 3.... çıkıyordu belki
Bu mesajdan alıntı yap

yt.etiket

Matbaacı / İstanbul

Alt 12-04-2010 #3
yok tek 1page var 200 page kayıp oldu gitti
Bu mesajdan alıntı yap
upsmeh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

upsmeh

Eğitimci / Adana

Alt 12-04-2010 #4
aynı sorun bendede var ve cumartesi başıma geldi bende konuyu açtım dün gece

X3 Tüm çalışmam yok oldu yardım
Bu mesajdan alıntı yap
graphblues isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphblues(31)

Hiç Biri / Antalya

Alt 12-04-2010 #5
yok tek 1page var 200 page kayıp oldu gitti
Kendi kendine silinmiş olamaz geri getirmeyi imkanı var mı bilmiyorum eğer 2.8 gb duruyorsa belki orada duruyordu neresi olduğunu pek emin değilim geçmiş olsun
Bu mesajdan alıntı yap
muratcdemirci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratcdemirci

Grafiker / İstanbul

Alt 12-04-2010 #6
Öncelikle Corel backup ayarlarını yapmanız gerekiyor.
Options panelinde Save kısmına gelerek Auto Backup ayarlarını yaptığınızdan emin olun.

Eğer ayarlar orjinal haliyle kaldıysa
C:\Documents and Settings\Kullanıcı adınız\Local Settings\temp klasörünün içinde Cor adında bir dosya olarak kaydetmiştir. Bu dosyayı açarak çalışmanızın hata yaptığı andaki kısmına kadar olan bölümünü kurtarabilirsiniz.

Kaydetmediyse yapacak pek fazla bir şey yok.
Bu mesajdan alıntı yap
invincible isimli Üye şimdilik offline konumundadır

invincible(29)

Hiç Biri / Ankara

Alt 12-04-2010 #7
Kayıt esnasında program kapanırsa veya bilgisayar reset atarsa o dosya arızalanır, backup'ınız yoksa baştan çalışmanız gerekir. Hususi olarak denemiştim o yüzden genelde bu tür çok sayfalı işleri corel draw ile çalışmamanızı eğer mecbursanız çalışmayı parçalara bölüp farklı dosyalar oluşturmanızı tavsiye ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

yt.etiket

Matbaacı / İstanbul

Alt 12-04-2010 #8
ilginize teşekür ederim backup dosyalarıda aynen 1 sayfa olarak açılıyor bu saatten sonra yapacak birşey yok okadar emek çöpe giti tekrar çalışmaktan başkada yapacak birşey yok bu arada başka program olarak ne öneriyorsunuz bu şekilde sayfa sayfa böle bileceğim bir program söylermisiniz
Bu mesajdan alıntı yap
idocan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

idocan

Grafiker / Batman

Alt 06-08-2010 #9
kardeşler bende defalarca oldu bu sorun 1 gb geçen çalışmlar hep böle yapar onun için sayfflaarı bölerseniz hem daha rahat hem daha seri çalışırsınız o yüzden hatasız olur ağırlığından dolayı dosya error hatası verir benim gözlemlediğim kadarıyla ve edindiğim bilgiye göre
Bu mesajdan alıntı yap
idocan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

idocan

Grafiker / Batman

Alt 06-08-2010 #10
1,7 gb geçtikleri zaman çalışma artık sorun vermeye çalışır corel drawda... en sağlıklısı bölemek lazım 200 sayfayı 50 şer sayfalara böl daha seri olur geçmiş olsun benim 500 sayfalık çalışmam öle olmuştu...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları