Corel Adobe Farkı..

Corel Draw - Corel Adobe Farkı.. ...

Corel Adobe Farkı..
tlg48 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tlg48(28)

Grafiker / Ankara

Corel Adobe Farkı..

Alt 10-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhabalar sürekli söylenen Coreldeki renk sorununun en basit gösterimi
Corel Adobe Farkı..
Sizde Corelde C=30 M=30 Y=100 K=0 renk kodlarını girin daha sonra aynı kodları Illustratorde deneyin ve farkı görün işler baskıya gittiği için dikkat edilmesi gerekli
Ayrıca bunun çözüm yolunu bulmuş üstadların yardımlarınıda bekliyoruz(Color management ayarlarım yapılmış durumda)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
slm arkadaş illustratörle arasında fark varda sonuç nedir matbaada ilustarördeki renkler aynımı çıkıyor ?? kıstas nedir??
Bu mesajdan alıntı yap
sarcoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sarcoglu

Matbaacı / İstanbul

Alt 10-07-2008 #3
bu sadece bir ekran yanılması ve ne değerde tram verdiğini bilirsen renkte bir sorun olmaz .bunları aşmak için iyi dercede rek bilgisi gerekir.
Bu mesajdan alıntı yap
user82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

user82

Grafiker / Kocaeli

Alt 10-07-2008 #4
Arkadaşlar merhabalar sürekli söylenen Coreldeki renk sorununun en basit gösterimi
Corel Adobe Farkı..
Sizde Corelde C=30 M=30 Y=100 K=0 renk kodlarını girin daha sonra aynı kodları Illustratorde deneyin ve farkı görün işler baskıya gittiği için dikkat edilmesi gerekli
Ayrıca bunun çözüm yolunu bulmuş üstadların yardımlarınıda bekliyoruz(Color management ayarlarım yapılmış durumda)
ben yaklasık 3 yıldır corel kullanıyorum ki grafiker arkadaslardan corel kullananda coktur cok fazla sıkıntı yasamadım bu renk konusunda sonucta ekran rengi birebir baskı rengini tutmuyor belki cok yakın renkler yakalanabiliyor ama rgb cmyk farkından oluyor bu tabi genede bu renk ayarlarını tam anlamıyla bilen varsa yazsın ben photoshopta kullandıgım renk paletlerini kullanıyorum (adobe rgb 1998 ve euroscalecoated2)
Bu mesajdan alıntı yap
UnKnOwNReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UnKnOwNReaL(30)

Grafiker / Bursa

Alt 10-07-2008 #5
coğu zaman monıtorlerın rgb olmasından kaynaklanır
fakat denemelerımden coreldekı pantone olsun vs baska bı palet kullandıgım zaman baskıda renkler degısık cıkıyo ama ıllustratorda %100 e yakın sonuc alıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
cem bulut isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cem bulut

Grafiker / Ankara

Alt 11-07-2008 #6
hala corel demeyin arkadaşlar... adobe serisine geçin artık ai var indesign var
çizim için muhteşem programlar.. corel sınırlıdır. ve rgb çalışmayın baskı teknolojisi cmyk üzerindendir. sonra işler çalışıldığı gibi çıkmıyor diye baskıya sorun çıkarılıyor...
kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
dizaynplus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dizaynplus

Hiç Biri / Bursa

Alt 13-07-2008 #7
sen yanlış biliyorsun bu işi aslında corelde mat siyah rengibi asla çıkartamazsın biraz maviye çeker kendini biz bunuda matbaada renk ayrımını yapan arkadaşlara not şeklinde veriyoruz zaten aradada pek bişi oluşmuyor.. örn sende ai de gümüş varak rengini çıkartamazsın bunu ne yapıyoruz çalışmanın üzerine renk ayrımcı arkadaşlar için notlar bırakıyoruz Corel Adobe Farkı.. senin orada gördüğün corel renk standardıdır. Corel vektörel için gelişmiş programların başında gelen bir programdır. ai ise çalışmaları üzerinde bir programdır. bu arada ai kadar bilgisayarı kasan bir program daha yoktur hizmet veren ajanslarda da profesyonel bilgisayarla olmadığı için corel e devam Corel Adobe Farkı..
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
adobe, corel, farkı