corel backup of

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corel backup of ...

corel backup of
_Anathema_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

_Anathema_(31)

Hiç Biri / İstanbul

corel backup of

Alt 27-09-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

corel de bi çalışmayaptıktan sonra tekrar o çalışmayı açtıp kapadığımda back of oluyo bunun olmaması için ne yapmalıyım.bide convet yaptıkatan sonra tekrar çalışmamı normal şekilde kaydetmek istediğimde(yani convetsiz)kaydetmek istediğimde ne yapmalıyım.
şimdiden teşekkürlerrr
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dombalak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dombalak

Grafiker / Ankara

Alt 27-09-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
back of kavramını tam anlamadım ama sanırım siz backup of... dan bahsediyorsunuz.

bu dosyalar orjinal dosyanın yedeği anlamındadır. orjinal dosyanızı her kaydettiğinizde backup dosyası yenilenir, bence faydalı bir özellik ama istemiyorsanız corel çalışma penceresi açıkken ctrl+j tuşuna basın
açılan pencerede workspace sekmesine tıklayın açılan alt menülerden save yazan yere tıklayın ve Auto backup every yazan kutudaki işareti kaldırın. bundan sonra backup dosyası oluşmaz

eğer çalışmanızı konvertleyip programı kapattıysanız bunu bir daha geri alma imkanınız yoktur. o yüzden konvertlediğiniz dosyayı farklı bir isimde kaydederek konvertlenmemiş orjinal halini saklayabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap

_Anathema_(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-09-2009 #3
teşşekür edrim.peki şimdi bi kartvizit yaptığım zaman ben onun aynı rengini tuturmaya çalışıyorum ama olmuyo bunu nasıl ayarlayabiliriz.yada kolay bi yolu var mı?
yada ne yapılabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
asikum isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asikum

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 27-09-2009 #4
kartvizit eger corel sayfasının içinde ise eyedropper toll u rengi alacagın yerin üzerine götürür tıklarsın sonra eyedropper toll un oldugu yerde paintbucket toll var onu seçer ve renk i nereye vermek istersen onun üzerine götürüp tıklarsın inş tardımcı olmuşumdur ...
Bu mesajdan alıntı yap

_Anathema_(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-09-2009 #5
tşkkrler.ben daha yniyim bu işlerde ve bayağı acemiyim.yazılanı not almam gerekecek
tekrar teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
dombalak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dombalak

Grafiker / Ankara

Alt 27-09-2009 #6
daha önceki corel dosyasındaki rengi birebir almak isterseniz rengi almak istediğiniz çizime tıkladığınızda fill color özelliğinden renk kodlarına bakarak da alabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap

_Anathema_(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-09-2009 #7
şimdi diyelim bi numune geldi elimize ve renk tonunu tutturmamız lazım ve değişik bi renk.yani ara tonlardan onu nasıl yapabiliriz.
Bu mesajdan alıntı yap
alpsecen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alpsecen

Eğitimci / Niğde

Alt 27-09-2009 #8
scanerde taratıp corela import et. ondan sonra rengin örneğini alırsın
Bu mesajdan alıntı yap

_Anathema_(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-09-2009 #9
teşekkrlercorel backup of