Corel Basit Bir Makro İsteği

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Basit Bir Makro İsteği ...

ceylankral isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ceylankral

Grafiker / Konya

Dosya23

Alt 07-04-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Ben işim gereği corelle iç içeyim. Sürekli tekrarladığım bazı işler var bunu kolaylaştırmak istiyorum.Örnek vererek açıklayayım:

Elimde 6 tane logo olsun. Her bir logonun altında da açıklamalar var. Ben bu altı logo çalışmasını A4 sayfasına sığdırıp çıktı alacağım. Sırasıyla aynen şunları yapıyorum:

1- Her bir logoyu tek bir sayfada topladığım için gruplu oluyor, bu nedenle öncelikle ungroup (ctrl+u) yapıyorum.

2-Daha sonra her bir logoya önce ctrl+K sonra ctrl+L yapıp tek parça haline getiriyorum.(Bunu yapmam gerek çünkü çalışmayı küçülttüğümde logoda bazı hatalar ortaya çıkıyor ve ayrıca logoların altındaki açıklamalara dokunmuyorum.)

3- Daha sonra her bir logoyu ve altındaki açıklamayı a4 e sığacak şekilde küçültüyorum.

bu 3 adımı her bir logo için tekrarlıyorum.Yeri geliyor 20 tane çalışma oluyor.bu yüzden hepsiyle tek tek uğraşıyorum.Bunu kolaylaştırmanın yolu var mı acaba?
En azından yukarıdaki 3 adımı otomatik yapacak bir makro var mıdır?

teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

OzayM isimli Üye şimdilik offline konumundadır

OzayM

Grafiker / Konya

Alt 29-05-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
**** a bir göz at.orada birçok makro mevcut

Grafikerler.net forumlarında üyelerin yazmış olduğu mesajlarda başka sitelere ait bağlantı adresi vermesi yasaktır. Herhangi bir sebepten ötürü bağlantı adresi verilmiş ise yönetim ilgili bağlantı adresini silme ya da bağlantısını kaldırma yetkisine sahiptir.

Forum kurallarını okuyunuz
Bu mesajdan alıntı yap
zafografi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zafografi

Grafiker / Manisa

Alt 31-05-2013 #3
kastettiğin şey özel makro gerektiriyor yani kendin oluşturmalısın.
Bu mesajdan alıntı yap