Corel baski problemi

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel baski problemi ...

Corel baski problemi
djyalniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

djyalniz

Grafiker / Yurtdışı

Corel baski problemi

Alt 07-08-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaslar,
Corel X5 kullaniyorum.. tek renk baski icin bir calisma hazirladim.. yazilara outline pen ile kontur veriyorum..
matbaaci arkadas baskiyi yapti ve bazi harfler baskida cikmiyor
ornegin; "BU BIR ORNEKTIR" yazisi, yazi rengi beyaz disinda kirmizi outline cizgisi..
baskidan cikan "BU BIR OR TIR" gibi..
baskiyi yapan arkadas font lisansligi olmadigi icin boyle oluyor diyor fakat ben buna olanak vermiyorum cunku 4-5 yildir kullandigim sabit fontlar 4 renkte yada baska bir baskida problem yaratmadi bu gune kadar..
suan yapilan baskidada 3 yerde boyle bir sorun var 3 farkli yazi fontunda meydana geldi.. tek bir fontla alakali da degil..
Corel surumu ile alakali olacaginida sanmiyorum cunku 1-2 yil oncede boyle bir problem olmustu o zamanlar 12. surumu kullaniyordum ve ayni sorun olmustu..
sebebini veya cozumunu bilen arkadaslar varsa yardimci olurlarsa sevinirim.
tesekkurler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-08-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Fontları (çizimi) convertlemeden mi göndermiştiniz ki???
Bu mesajdan alıntı yap
poetmen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poetmen

Grafiker / Mersin

Alt 10-08-2010 #3
ben bu gibi durumları yaşanmaması için çalışmalarınızı filme yani renk ayrımına göndermeden önce cmyk 300 dp export ederseniz bir sorun yaşamazsınız probleme gelince corelin sürümünden kaynaklanıyor muhtemelen crakli kullanıyorsun x5 'in craginde çok hata var özelliklede baskı aşamasında rekler yazışar fontlar vs vs .
Bu mesajdan alıntı yap
izge isimli Üye şimdilik offline konumundadır

izge

Öğrenci (Diğer) / Mersin

Alt 10-08-2010 #4
corel 5 kullanıcısı arkadaş;olay baskı hatası .. çözüm,ıı yeniden tabii
Bu mesajdan alıntı yap
djyalniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

djyalniz

Grafiker / Yurtdışı

Alt 02-06-2011 #5
Kusura bakmayin konuyu unutmustum Corel baski problemi
Cevaplariniz icin tesekkur ederim izge arkadasin dedigi gibi baski hatasi benden kaynaklanmadigina emindim ve dedigim gibi cikti.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 02-06-2011 #6
göndermiştiniz ki???
Konu bir yana ama sormadan edemedim bu nasıl bir Türkçe ? göndermiştiniz ki derken emin değilsin soruyor musun ? eminsin sebep olarak mı gösteriyorsun? gönderMİŞ ile gönderDİnizi birleştirip aynı kelimede hem miş'li geçmiş zaman hem de di'li geçmiş zamanı aynı anda kullanmayı mı çalıştınız? Türkçe'de böyle bir yazı veya konuşma dili var mı? yoksa sadece size özel mi? Özetle süper bir kelime aynı çok bilinmeyenli denklem gibi. Tekrar tekrar okuyup gülüyorum sen beni güldürdün Allah'ta seni güldürsün başka ne denir ki? ...
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 02-06-2011 #7
Konu bir yana ama sormadan edemedim bu nasıl bir Türkçe ? göndermiştiniz ki derken emin değilsin soruyor musun ? eminsin sebep olarak mı gösteriyorsun? gönderMİŞ ile gönderDİnizi birleştirip aynı kelimede hem miş'li geçmiş zaman hem de di'li geçmiş zamanı aynı anda kullanmayı mı çalıştınız? Türkçe'de böyle bir yazı veya konuşma dili var mı? yoksa sadece size özel mi? Özetle süper bir kelime aynı çok bilinmeyenli denklem gibi. Tekrar tekrar okuyup gülüyorum sen beni güldürdün Allah'ta seni güldürsün başka ne denir ki? ...
Corel baski problemiCorel baski problemiCorel baski problemi

Türkçe'ye çok dikkat ederim aslında. Hatta bu dikkati abartır ve çok alakasız yerlere bile götürürüm bazen.

Farkettiğiniz gibi ben bile, evet ben nasıl hata yaparım ya (???), hatalı yazmışım bu konuda.Corel baski problemi Utandım şimdi.Corel baski problemi

Dikkatiniz için teşekkür ederim. Tüm üyelerimizin dil konusunda aynı hassasiyette olmasını dilerim.

Sevgiler.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 02-06-2011 #8
Amacım hatanızı yüzünüze vurmak değildi sadece kelimenin yazılışı çok ilginç geldi merakıma yenildiğim için sordum ki zaten bir yanlışlık olmuş. Sizi utandırdığım için özür dilerim, anlayışınızdan dolayı tşk.ler ...
Bu mesajdan alıntı yap