Corel de açtığım Ai dosyası problemi..

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel de açtığım Ai dosyası problemi.. ...

Corel de açtığım Ai dosyası problemi..
Hypnoss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hypnoss

Grafiker / İstanbul

Dosya23
Alt 12-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar..aslında freehand mx de yaptıgım bi çalısmayı coreldraw x4 de açmaya çalıstım ama fh dosyasını görmedi bu yüzden ai ye çevirip açtım ancak dosyada yaptğım değişikliklerden sonra bunu corel dosyası olarak kaydetmek istedim ama hiçbir şekilde save işlevi yok..napmam gerekiyor?

yaa arkadaşlar farkettimde corel de save, save as ..vb. hiçbiri çalışmıyor..yeni sayfa açıp kaydetmek istesemde hiçbiri çalışmıyor..neden ki? (yeni yeni corel kullanıyorum)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 12-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
corel hata vermiş büyük ihtimalle o dosya büyük ihtimalle kayıp olacak ama bir ihtimalle file/publish to pdf olarak kaydereseniz belki dosyanızı kurtabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Hypnoss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hypnoss

Grafiker / İstanbul

Alt 13-03-2009 #3
arastrdım arkadaslar x4 15 gün sonra naparsanz yapın trial version oluomus tekrar..yeniden x3 yüklemek en mantıklısı Corel de açtığım Ai dosyası problemi..
Bu mesajdan alıntı yap
Dorukhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dorukhan

Arı Üye

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-03-2009 #4
X4'de Ai dosyalarını acmak cok basit.Önce Ai dosyasını Adobe Illustrator'de acip save as'den Illustrator 8 olarak kaydedin.Sonra yeni gelen Ai dosyasını Corel'e atın.Acicaktir. :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
reaper_tr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reaper_tr

Grafiker / İstanbul

Alt 16-03-2009 #5
save ve save as özelliklerinin çalışmaması lisansın doğru girilmediğinden yada trial versiyon corellerde sürenin bitiminde corelin bazı özelikleri çalışmaz.
Bu mesajdan alıntı yap