Corel de Gazete tasarımı Yardım

Corel Draw - Corel de Gazete tasarımı Yardım ...

sokrades isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sokrades

Grafiker / İstanbul

Alt 14-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar corel draw da gazete mizampajı yapıyorum fakat gazete için 54 tram vermen gerekir dediler matbaadan ben bundan önce dergi tasarımları yapıyordum ve pdf hazırlayıp gönderiyordum.şimdi corel de ise tram ayarını yapmam gerekiyormuş bunu nasıl yapabilirim bilen yada corel ile gazete tasarımı yapan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirmi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 14-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yok öyle bişey.. onu film çıkış veya kalıba alırken ayarlıyorlar
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 15-11-2009 #3
yok öyle bişey.. onu film çıkış veya kalıba alırken ayarlıyorlar
Kesinlikle doğru. Bu işi tamamen RIP halleder. Film ya da CTP alacağınız yere 54 lük tram istediğinizi belirtirsiniz. Onlar da size çalışmanızı 54 lük tram olarak verirler. Hatta çalışmanız çok renkliyse her renk için belirteceğiniz açılarda da film ya da CTP alabilirsiniz. Hatta ve hatta nokta şeklini bile seçebilirsiniz (round, eliptic, euclidean vs.)
Bu mesajdan alıntı yap
afidanci66 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

afidanci66

Grafiker / İzmir

Alt 15-11-2009 #4
Aaah ah. Bana gençliğimi hatırlattın. küçük bir ilde yerel gazete çıkarıyorduk. Film makinası olmadığı için laser yazıcı kullanıyorduk. Tabii ki uçma filan oluyordu kalıpta. Bu uçmaları engellemek için kullanıyorduk senin o dediğin tram olayını. yazıcıyı 300 dpi olarak ayarlatınca noktalar büyüdüğü için baskıda uçma olmuyordu. Eğer bu geri teknoloji hala varsa başın çok ağrır. Yoksa josef29 un dediği gibi renkleri grayscle yap gönder baskıya.
Bu mesajdan alıntı yap

sokrades

Grafiker / İstanbul

Alt 15-11-2009 #5
değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar.ben tasarımı hazırlayıp normal ofset baskı için hazırladığım şekli ile yani 300 dp çözünürlük ile pdf hazırlayıp göndericem sizce sorun olur mu.iç sayfaları siyah beyaz hazırlıyorum ön sayfa ve arka sayfa renkli olucak
Bu mesajdan alıntı yap

sokrades

Grafiker / İstanbul

Alt 16-11-2009 #6
.ben tasarımı hazırlayıp normal ofset baskı için hazırladığım şekli ile yani 300 dp çözünürlük ile pdf hazırlayıp göndericem iç sayfaları siyah beyaz hazırlıyorum ön sayfa ve arka sayfa renkli olucak sizce sorun olur mu.
Bu mesajdan alıntı yap
farukozgursoy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

farukozgursoy

Bilg. Teknikeri / Aydın

Alt 19-11-2009 #7
.ben tasarımı hazırlayıp normal ofset baskı için hazırladığım şekli ile yani 300 dp çözünürlük ile pdf hazırlayıp göndericem iç sayfaları siyah beyaz hazırlıyorum ön sayfa ve arka sayfa renkli olucak sizce sorun olur mu.
Arkadaşım bende Didim'de yerel gazete mizanpajlıyorum. Page Maker'in eski sürümlerini kullanıyorum. bana corel için 1-2 örnek dizayn göndereblir misin. Kullandığım program artık çoğu şeye cevap vermiyor. msn adresim yardımcı olursan minnettar kalırım. teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
agocer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

agocer

Grafiker / Adana

Alt 02-12-2009 #8
Corel gazete tasarımı için kullanılacak en son programdır...
Indesign'ı tavsiye ederim...
Bu mesajdan alıntı yap

sokrades

Grafiker / İstanbul

Alt 02-12-2009 #9
sizi ekledim elimden geldiğince yardımcı olurum.ayrıca corel draw ile şimdiye kadar bir çok tasarım yaptım.ve onunla herşeyin yapılabileceğini düşünüyorum.çünkü önemli olan hangi programı kullandığınız değil onu nasıl kullandığınızdır.
Bu mesajdan alıntı yap
behappy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

behappy

Grafiker / İstanbul

Alt 09-12-2009 #10
göremiyorum örneklerinizi neden..? Corel de Gazete tasarımı Yardım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları