Corel de işi parçalara ayırmak

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel de işi parçalara ayırmak Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar benim tek parça çalışmayı 4'e ayırıp taşma payı vererek baskıya yollamam lazım ama nasıl birbirinden ayırıp taşma vereceğimi bilmiyorum, acil yardımlarınıza ihtiyacım var.Şimdiden teşekkürler......

fatih_turkoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fatih_turkoglu

Matbaacı / İstanbul

Alt 21-11-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar benim tek parça çalışmayı 4'e ayırıp taşma payı vererek baskıya yollamam lazım ama nasıl birbirinden ayırıp taşma vereceğimi bilmiyorum, acil yardımlarınıza ihtiyacım var.Şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mrhnhmrt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mrhnhmrt

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-11-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Şöyle yapabilirsin, Objelerin tamamını grupla, istediğin ebatlarda kare dikdörtken vs çiz. Tabi 4 parça olarak ayarla, Önce Dikdörtken yada kareni seç, sonra objeni seç. Yukarıdaki seçeneklerde instertec vardır tıkla. Obje çok çizgiden ve pattern den oluşmuyorsa hemen yapacaktır. Çıkan parçayı seçimden çıkıp tekrar seç, ayır. Her 4 kare/diktörtken için bu işlemi yap, paylarını verirsin sonra.

Kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
selimbabat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 21-11-2012 #3
Arkadaşlar benim tek parça çalışmayı 4'e ayırıp taşma payı vererek baskıya yollamam lazım ama nasıl birbirinden ayırıp taşma vereceğimi bilmiyorum, acil yardımlarınıza ihtiyacım var.Şimdiden teşekkürler...
Sorunsuz bir şekilde ancak Powerclip ile yapabilirsin. mrhnhmrt'nin dediği gibi kesişim alarak yaparsan eğer çalışmada efekt varsa bozulur. En sağlıklı yöntem Poverclip'tir. Denenmiş onaylanmıştır Corel de işi parçalara ayırmak
Bu mesajdan alıntı yap

fatih_turkoglu

Matbaacı / İstanbul

Alt 21-11-2012 #4
Ya arkadaşlar teşekkür ederim ama ben instertec'i bulamadım ayrıca power clip'le de beceremedim. Biraz detay lütfenn
Bu mesajdan alıntı yap
Secret man isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Secret man

Grafiker / İstanbul

Alt 21-11-2012 #5
Corel yerine photoshop cetvelden cok daha rahat yapabılırsın veya işi at göndereyim size kesilmiş haliyle
Bu mesajdan alıntı yap

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 21-11-2012 #6

al kardeşim sana özel ders çektim Corel de işi parçalara ayırmak
Bu mesajdan alıntı yap

fatih_turkoglu

Matbaacı / İstanbul

Alt 21-11-2012 #7
Arkadaşım emeğine,eline,klavyene ve de mousuna sağlık Corel de işi parçalara ayırmak

Tabi diğer arkadaşlara da teşekkür.....
Bu mesajdan alıntı yap

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 21-11-2012 #8
Arkadaşım emeğine,eline,klavyene ve de mousuna sağlık Corel de işi parçalara ayırmak

Tabi diğer arkadaşlara da teşekkür.....
Ne demek rica ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 21-11-2012 #9
Selim kardeşim ellerine sağlık ama parçalara ayırmak için bu kadar uğraşmaya gerek yok. En etkili ve en kısa yöntem Smart Fill Tool kullanmaktır...
Bu mesajdan alıntı yap

selimbabat(28)

Grafiker / Ankara

Alt 22-11-2012 #10
Selim kardeşim ellerine sağlık ama parçalara ayırmak için bu kadar uğraşmaya gerek yok. En etkili ve en kısa yöntem Smart Fill Tool kullanmaktır...
Smart Fill Tool ile nesnelerin kesiştikleri yerde yeni bir nesne oluşturulur. peki bunu ne için kullanacağız ki :anlamadim:
İşi parçalara ayırmamız gerekiyor bunu smart f. t. ile nasıl yapıcaz?
Oluşan yeni nesnenin içerisine powerclip yapacağız deme :rofl:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları