corel de kayıt sonrası kaybolan dosyalara bir kaç çözüm...

Corel Draw Dersleri - corel de kayıt sonrası kaybolan dosyalara bir kaç çözüm... ...

ilker.efsane isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ilker.efsane(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

geldik o malum hataya corel de kayıt sonrası kaybolan dosyalara bir kaç çözüm... corel kullanıyorsanız çoğunuzun başına gelmiştir.
corel de kaydettiğiniz işi daha sonradan açmaz bazen. bunun için bir kaç yol belirteceğim.

************************************************** **

ama öncelikle söylemem gerekenler var;
  • 2gb üstü dosyalar riskli sınıfa girer (bu bana göre bir değerlendirme)
  • corel'e büyük resim attıktan sonra sayfa nizampajına göre küçültürseniz
    bitmap menüsü altından save bitmap'a tıklayıp tekrar resme çevirin. bu size hem yer kazandırır hem program yavaşlamamış olur.
  • servis paketlerini ve hotfix leri mutlaka yükleyin.
  • corel'in auto back-up özelliği kapatmak yerine işinizi sağlama alıp bu özelliği kullanmasına izin verin
şimdi gelelim hataya alternatif çözümlere :
corel'in dosyanızı açmadığı durumlardan bahsediyorum.

• 1. yöntem :7-Zip den 7zip indirin ve bilgisayarınız'a kurun. hatalı dosya ya sağ tıklayıp "klasöre çıkar"ı seçin klasördeki contents klasöründeki riffdata dosyasını corel deaçın
  • 2. yöntem : yeni bir dosya açın corel de wiew den wiew frame yapıp bozuk dosyayı import edin. bu şekilde açılıyorsa kullandığınız lenslerde yada efektlerde hata var demektir.
  • 3. yöntem : corel'in workspace in de (arayüzde ) değişiklik yaptıysanız ondan açmayabilir bu durumda da coreldraw açılırken f8 tuşuna basılı tutun gelen soruya evet derseniz ilk kurulumdaki ayarlara dönecektir.

ilk aklıma gelenler bunlar..
bu saatte bu kadar oluyor. corel de kayıt sonrası kaybolan dosyalara bir kaç çözüm...
başka bi sorunla karşılaşırsanız mesaj atın
elimden geldiğince yardımcı olurum
herkese kolay gelsin...
---
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vektör isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vektör

Grafiker / Konya

Alt 24-08-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
teşekkürler. dosyalar kaybolunca bu bilgiler kıymete binecek
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 24-08-2010 #3
[list][*]1. yöntem :7-Zip den 7zip indirin ve bilgisayarınız'a kurun. hatalı dosya ya sağ tıklayıp "klasöre çıkar"ı seçin klasördeki contents klasöründeki riffdata dosyasını corel deaçın
7zip gibi üçüncü parti yazılımlar indimenize gerek yok. CDR uzantısını ZIP olarak değiştirmeniz yeterli.
Bu mesajdan alıntı yap
bys_mavi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bys_mavi

Grafiker / İstanbul

Alt 12-10-2010 #4
Tesekkurler
Bu mesajdan alıntı yap