Corel de montaj nasıl yapılır?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel de montaj nasıl yapılır? ...

filipiti isimli Üye şimdilik offline konumundadır

filipiti

Grafiker / İzmir

Dosya23

Alt 24-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ben 6 ay kadar bir reklam ajansında staj yaptım genelde kullandığımız programlar corel ve photoshop tu.Ben deneyimsiz olduğum için montajı deneyimli bir grafiker arkadaş yapıyordu ve şu anda montaj hakkında bir bilgim yok.Tekrar iş arıcam fakat montajı öğrenmem gerek.
Bu işi senelerdir yapan grafiker arkadaşlar lütfen birinizin zamanı olursa konu altında veya yeni konuda corelde, photoshopta, indesignda, illustrator da montaj nasıl yapılır sıfırdan başlayarak bir videolu anlatım yapabilirmi?
Montaj konusunu öğrenmem lazım tekrar iş bulmam için gerekli. yardımcı olabilecek veya yönlendirecek arkadaşlara teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 24-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu daha önce açılmış ve işlenmiş bir konu alttaki linkte anlatımı var umarım sorularınıza cevap olur

Tasarımcıların Korkulu Rüyası MONTAJ Hakkında Herşey..
Bu mesajdan alıntı yap

filipiti

Grafiker / İzmir

Alt 24-02-2011 #3
bu daha önce açılmış ve işlenmiş bir konu alttaki linkte anlatımı var umarım sorularınıza cevap olur

Tasarımcıların Korkulu Rüyası MONTAJ Hakkında Herşey..
Evet konuyu inceledim fakat görsel olarak daha anlaşılır şekilde videolu anlatım yapabilecek bir arkadaşımız varmı.Mesela kağıt ebatına göre nasıl yerleştirme yapılır veya kac cm veya mm boşluk bırakılır konuda sadece revolta anlatılmış bildiğim kadarıyla sadece revolta yok.
Bu mesajdan alıntı yap

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 24-02-2011 #4
o zaman sana aşağıdaki linki veriyorum X3 ve X4 formatında nasıl montaj yapılır videosu ve bunun yanında birde bir macro var montaj macrosu oradan faydalanabilirsin

http://www.ithakiajans.com/code/cdr-montage.html

umarım işinize yarar....
Bu mesajdan alıntı yap

filipiti

Grafiker / İzmir

Alt 24-02-2011 #5
o zaman sana aşağıdaki linki veriyorum X3 ve X4 formatında nasıl montaj yapılır videosu ve bunun yanında birde bir macro var montaj macrosu oradan faydalanabilirsin

http://www.ithakiajans.com/code/cdr-montage.html

umarım işinize yarar....
Bu çok daha iyi teşekkür ederim ilginiz ve paylaştığınız için.
Bu mesajdan alıntı yap

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 24-02-2011 #6
rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bilgi paylaştıkça artan tek hazine....
Bu mesajdan alıntı yap

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 24-02-2011 #7
birde bunun yanında
preps dijital montaj programı var

netten araştırırsan bulursun onda yorulmadan vede hata neredeyse 0. bu konuda da araştırma yapmanı tavsiye ederim....
Bu mesajdan alıntı yap

filipiti

Grafiker / İzmir

Alt 24-02-2011 #8
Peki teşekür ederim bu programıda araştırıcam çok iyi oldu benim için montaj konusuna ağırlık vermem şart çünkü yaptığım menü kartvizit her ne olursa olsun basımında sorun çıkınca bir değeri kalmıyor.Artı ajans sahibiylede sorun yaşıyorum montaj yapıcak birisi olmayınca yapamam demekde olmuyor.Bu meslekte yapamamda olmuyor maalesef Corel de montaj nasıl yapılır?
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
montaj