Corel de resim üzerinde pentool çizgisi görünmüyor.

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel de resim üzerinde pentool çizgisi görünmüyor. ...

reko isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reko

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 10-12-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

önceden vector portre yaptığımda resim üzerinde iken pentool çizgim görünüyordu. ama şuan pentool çizgim ve çizdikten sonra oluşturduğum objem resmin herzaman arkasında kalıyor. acaba neden böyle oldu yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

(bu konuda yeni olduğum ve ilk defa soru sorduğum için yanlış yerde sormuş olabilirim mazur görün.)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yenerberktas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yenerberktas

Eğitimci / Osmaniye

Alt 10-12-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çizgi görünmüyor ise çizgi kalınlığı "none" olarak seçilmiş olabilir yada sayfan master page olarak seçilidir yeni bir sayfa seç ve çalışmayı dene.
Bu mesajdan alıntı yap
reko isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reko

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 10-12-2012 #3
hallettim sorunu ai dosyası olmasından kaynaklanıyomuş. resmin jpg uzantılı yani orjinal halini aldım çizdiğim objeler üstte göründü. ben resmi illustrator da bi kaç parça çizmiştim sonra ai olarak kaydedip corelde ai uzantılı dosya açtığımda üzerinde çizdiğin çizgiler objeler herzaman arkasında gözüküyormuş bunu öğrenmiş oldum Corel de resim üzerinde pentool çizgisi görünmüyor. ama ben buna ihtimal vermemiştim çünki yakın zamanda da daha önce vectorunu yaptığım normal jpg dosyasının üzerindede çizdiğim objeler hep arkasında kalıyordu ve sayfadan sayfaya atladıktan sonra resim üzerine çıkıyordu. bende bunu corel in kasmasına vermiştim. yardımınız için sağolun..
Bu mesajdan alıntı yap