corel de şöyle bir komut varmı

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corel de şöyle bir komut varmı Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar Corel X4 kullanıyorum Coreli lazer kesim işinde kullanıyorum, çizmiş olduğum şekilleri malzemeden en az fire verek şekilde yaklaştırarak kesim yapıyorum tabi bu nu yapmak zaman alıyor, benim ...

dejavuxer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dejavuxer

Grafiker / İzmir

Dosya23

Alt 07-09-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar Corel X4 kullanıyorum

Coreli lazer kesim işinde kullanıyorum, çizmiş olduğum şekilleri malzemeden en az fire verek şekilde yaklaştırarak kesim yapıyorum tabi bu nu yapmak zaman alıyor, benim istediğim şey şu

herhangi bir macro ile çizmiş olduğum şekillleri 2mm aralıkla diz gibi bir komut yada macro varmıdır ?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Nazy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-09-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çizmiş olduğunuz şekilleri önce enine sonrada boyuna otomatik hizalarsanız
işleminizi daha çabuk bitirebilirsiniz
enine hizalamak için bir örnek gerekirse bir şeklin eni 120mm ve bu şekilden 10 tane var
araların 2mm olması için bu şekillerden en sağdakini seçip (10 x 120= 1200mm + ara mesafeleri için 10 x 2 = 20mm ) toplam 1220 mm ileri kopyalayın
diğer objeleride sağdaki ve soldaki objelerin ortasına yerleştirin ve hizala komutu uygulayın hizalama işleminden sonra her objenin arası matamatiksel olarak 2mm olmak zorundadır
Bu mesajdan alıntı yap

dejavuxer

Grafiker / İzmir

Alt 07-09-2009 #3
çizmiş olduğunuz şekilleri önce enine sonrada boyuna otomatik hizalarsanız
işleminizi daha çabuk bitirebilirsiniz
enine hizalamak için bir örnek gerekirse bir şeklin eni 120mm ve bu şekilden 10 tane var
araların 2mm olması için bu şekillerden en sağdakini seçip (10 x 120= 1200mm + ara mesafeleri için 10 x 2 = 20mm ) toplam 1220 mm ileri kopyalayın
diğer objeleride sağdaki ve soldaki objelerin ortasına yerleştirin ve hizala komutu uygulayın hizalama işleminden sonra her objenin arası matamatiksel olarak 2mm olmak zorundadır
nazy ilginden dolayı teşekkür ederim hizalama komutlarını kullanmaktayım fakat benim demek istediğim o değil;

- belirli bir alan içersine çizmiş olduğum, harf veya değişik birden fazla şekilleri 2 mm aralıklarla hizalama , bu alan mesela;

40 x 60 cm alan içine kare , dikgörtgen, altaki gibi hizalama macro yada komut. Aslında aşağıdaki basit bir örnek daha da ileri olanı lazım mesela harfleri yada şekilleri de otomatik olarak döndürüp sığdırabilecek otomatik bir komut olması işimi çok daha hafifletecek
siz böyle bir komut yada macro biliyormusunuz ?

Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 07-09-2009 #4
Autopilot adında bir makro bu işi yapıyor.
Bu mesajdan alıntı yap

dejavuxer

Grafiker / İzmir

Alt 08-09-2009 #5
Autopilot adında bir makro bu işi yapıyor.
dostum biraxz açıklarmısıın bun eklentiyi bir rus sitesinde buldum maum rusça bilmediğim için indiremedim elinde var ise yada link var sie pm atarmısın

ilginden dolayı teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 09-09-2009 #6
Bu mesajdan alıntı yap