Corel de Tek Komutla Birden Fazla Aynı Olan Renkleri Değiştirme

Corel Draw Dersleri - Corel de Tek Komutla Birden Fazla Aynı Olan Renkleri Değiştirme ...

Corel de Tek Komutla Birden Fazla Aynı Olan Renkleri Değiştirme
leventyurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

leventyurt

Grafiker / Adana

Alt 06-02-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar bilmeyen arkadaşlarımız için büyük bir kolaylık olacağını düşünerekten bunu anlatmak istedim CorelDraw'da büyük bi takvim veya dergi broşür çalışıyorsunuz birden fazlada renk var siyahlar magentalar bayrak kırmızılar yeşiller misal 50'yerde yeşil renk kullanmışsınız sonradan beğenmediniz ve bu yeşil renkleri kırmızı yapmak istiyorsunuz tek tek mausla seçip renk kartelasından değiştirmek yerine tek bir komutla o 50 yeşil rengi kırmızı yapabilirsiniz nasılmı? çok basit aşşağıdaki resimli anlatıma bakarsanız bunca zaman boşuna ter döktüğünüzü ve boş yere zaman harcadığınızı anlıyacaksınız işallah net bir şekilde anlatabilmişimdir hepinize kolay gele.
Ek olarak: Dış çizgiler için ise 2. resimdeki outlines seçeneği seçilmeli
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 06-02-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Güzel bir bilgi sağol.
Bu mesajdan alıntı yap
canbaz18 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

canbaz18

Grafiker / Çankırı

Alt 07-02-2008 #3
teşekkürler çok işe yaracak bişi daha öğrendim sayendE
Resimli anlatım olunca dahada kolay anlaşılıyor.Eline sağlık HAKKINI HELALETCorel de Tek Komutla Birden Fazla Aynı Olan Renkleri Değiştirme
Bu mesajdan alıntı yap
cumali12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 09-02-2008 #4
güzel bir anlatım emeğine sağlık.biliyor olsamda bilmeyen arkadaşların çok fazla işineyarayacak bir özellik. iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
dj_harun_mix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dj_harun_mix

Öğrenci (Grafik) / Eskişehir

Alt 09-02-2008 #5
dış cizgilerle ikisini beraber aynı anda değiştiremiyormuyuz??
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-02-2008 #6
dış cizgilerle ikisini beraber aynı anda değiştiremiyormuyuz??
hayır ayrı ayrı yapılabiliyor
Bu mesajdan alıntı yap
onparmak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onparmak(59)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-02-2008 #7
Bu Tür Anlatımları Görünce Sizlerle Gurur Duyuyorum Ellisinden Sonra Grafik Programı öğrenmeye çalışan öğretmeniniz.
Bu mesajdan alıntı yap
byahad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

byahad

Grafiker / Ankara

Alt 11-02-2008 #8
dostum saolasın güzel anlatmışsında bunun daha detaylısını bulabilirmiyiz acaba??
bu şekilde sadece tek sayfadaki renkler değişiyo bunu mouse ile seçerek de aşağı yukarı aynı sürede yapabiliriz eğer tüm dökümanı değiştirmek istersek(muhtemelende en çok böylesi işimizi görür)
buna bir çözüm varmı??

saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap
N/A7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A7(33)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-02-2008 #9
dostum saolasın güzel anlatmışsında bunun daha detaylısını bulabilirmiyiz acaba??
bu şekilde sadece tek sayfadaki renkler değişiyo bunu mouse ile seçerek de aşağı yukarı aynı sürede yapabiliriz eğer tüm dökümanı değiştirmek istersek(muhtemelende en çok böylesi işimizi görür)
buna bir çözüm varmı??

saygılar...

tüm sayfalar için böyle bi özellik yok dostum
Bu mesajdan alıntı yap
elif01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elif01

Grafiker / Adana

Alt 13-02-2008 #10
çok Teşekkür Ediyorum Ben De Bu Işlemi Renk Ayrımında Görmüştüm Ama Nerden Yaptığını Anlamamıştım Gerçekten Süpersinizzzzz
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
ayn, ayni, birden, corel, corelde, degistirme, deitirme, fazla, komutla, olan, renkleri, tek