Corel de tek sayfadaki çalışmaları farklı sayfalara aktarma??

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel de tek sayfadaki çalışmaları farklı sayfalara aktarma?? ...

dominichammet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dominichammet

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / Ankara

Alt 02-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı üzere çalışırken tek sayfa üzerinde bi kaç tane tasarım yaptım şimdi bunları farklı farklı sayfalara nası atayacapım tool menusunden page layout yapıyorum ama sayfalar üst üste biniyo biri bana yardım edebilir mi acaba rica etsem?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dominichammet

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / Ankara

Alt 04-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hmm çok zor bir soru sordum sanırım. o kadar görüntülenmeye karşı bir cevap bile gelmemiş. Baya bilgiliymişiz CorelDraw da doğrusu..
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-01-2010 #3
sayfalar üst üste gelir freehand gibi yapmazsın bildiğime göre...
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 04-01-2010 #4
Bir ana sayfa (master page) mi yapmaya çalışıyorsunu? Yani yaptığınız bir tasarımın her sayfada olmasını mı istiyorsunuz? Soru bu ise Object Manager'den Desktop katmanı üstüne yeni bir katman açın ve tasarımı burada yapın. Bu katman tüm sayfalarda görünecektir.
Bu mesajdan alıntı yap
kubrakoyn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kubrakoyn

Grafiker / İstanbul

Alt 04-01-2010 #5
her bir calısmayı kopyala yeni bir sayfa acıp yapıstır ve o sayfayı kaydet.sanırım sorunun cevabı bu.
Bu mesajdan alıntı yap

dominichammet

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / Ankara

Alt 05-01-2010 #6
Bir ana sayfa (master page) mi yapmaya çalışıyorsunu? Yani yaptığınız bir tasarımın her sayfada olmasını mı istiyorsunuz? Soru bu ise Object Manager'den Desktop katmanı üstüne yeni bir katman açın ve tasarımı burada yapın. Bu katman tüm sayfalarda görünecektir.
aslında ben exceldeki gibi yapmayı istiyodum yani page 1 de ilk sayfa page 2 de 2.sayfa diye ama yapamadım olmadı hiç bi şekilde bu yuzden de her sayfa için farklı bir corel dosyası açtım ilgilenen herkese teşekkür ederim. Bu Forum kapanabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 05-01-2010 #7
Tamam öyleyse sayfa ekleyebilirsiniz. Dökümanda hiç bir nesne seçili değilken PageDown tuşuna basın. Sayfa ekleme penceresi çıkacak. Burada kaç adet sayfa eklemek istiyorsanız sayısını gireceksiniz. Aynı Excell deki gibi sayfalar çalışma alanının altında belirecek. PageUp ve PageDown tuşlarıyla sayfalar arasında gezinebilirsiniz. Hatta sayfaları Indesign, Quark ve Ventura'daki gibi karşılıklı olarak yerleştirebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

dominichammet

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / Ankara

Alt 06-01-2010 #8
Tamam öyleyse sayfa ekleyebilirsiniz. Dökümanda hiç bir nesne seçili değilken PageDown tuşuna basın. Sayfa ekleme penceresi çıkacak. Burada kaç adet sayfa eklemek istiyorsanız sayısını gireceksiniz. Aynı Excell deki gibi sayfalar çalışma alanının altında belirecek. PageUp ve PageDown tuşlarıyla sayfalar arasında gezinebilirsiniz. Hatta sayfaları Indesign, Quark ve Ventura'daki gibi karşılıklı olarak yerleştirebilirsiniz.
Evet bunu sormuştumm bende. Çok teşekkür ederim yardımınız için. Çok işime yaradı Corel de tek sayfadaki çalışmaları farklı sayfalara aktarma??
Indesign daki gibi nasıl karşılıklı yerleştirebilirim sayfaları peki?
Bu mesajdan alıntı yap
nujin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nujin

Grafiker / İstanbul

Alt 17-03-2010 #9
sanırım baya uzun süre önce yazmışsınız Indesign daki gibi nasıl karşılıklı yerleştirebilirim sayfaları peki? demişsiniz ben şu şekilde yapıyorum umarım yardımcı olmuşumdur..

layout tan page setupu açıyoruz ilk önce layout kısmından facing pagesi seçili hale getiriyoruz ardından layouttan insert pageyi seçiyoruz ve ordan istediğimiz sayfa sayısını verip istediğimizi yapıyoruz sayfalar yanyana gelmiş oluyor bu şekilde...
Bu mesajdan alıntı yap

dominichammet

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / Ankara

Alt 19-03-2010 #10
evet uzun süre olmuştu ama yinede çok teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığın için Corel de tek sayfadaki çalışmaları farklı sayfalara aktarma??
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları