Corel de tireleme varmıdır?

Corel Draw - Corel de tireleme varmıdır? ...

Alt 15-10-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba corel'de yazıları ful veya focre full yapıldığında kaymalar oluyor.
Bu tireleme çözüşüyor. Corel'de tireleme varmıdır?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

N/A1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A1(37)

Alt 15-10-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bildiğim kadarıyla corel'de otomatik Türkçe tireleme mevcut değil. Orjinal CD'de bulunan bir DLL dosyası sayesinde bunu yapabildiğini duymuştum, tabii bu konunun doğruluğu konusunda bir araştırma yapmadım. Tirelemeyi manuel olarak ayarlayabilirsin. Tabii onun içinde her kelimeye tireleme biçimleri girmen lazım ( grafikerler = gra-fikerler, grafi-kerler, grafiker-ler gibi. pek açıklayıcı olmadı sanırım.) buda pek uygulanacak bir düşünce değil. Otomatik Türkçe tireleme bildiğim kadarıyla indesign programında mevcut (CS2-CS) Quark expres'te son hamlesi ile bunu kendi programına dahil etti. Corelde tirelemeleri istersen kendin tire (-) koyup yapabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
grafiker001 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafiker001(41)

Grafiker / Osmaniye

Alt 03-11-2007 #3
text-hyphenation settings tireleme ayarlari yapar ama maalesef Türkçe tireleme mevcut degil 412'ye katiliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
toprakasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

toprakasi

Grafiker / İstanbul

Alt 11-01-2008 #4
Ben yıllardım corelle gazete yapıyorum ve elimle tireliyorm aslnda byerden sonra otomatikmiş gibi olu el alşnca Corel de tireleme varmıdır?
Bu mesajdan alıntı yap
TEACHOFB isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TEACHOFB

Grafiker / Aydın

olur tabi

Alt 13-01-2008 #5
tabiki vardır bnde yerel gazete taasarlıyorum. elimle arkadasın dediği gibi alıştınmı cok kolay oluyor....
Bu mesajdan alıntı yap
reddes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reddes

Grafiker / İzmir

Alt 14-01-2008 #6
o yüzden gazete dergi yapanlar doğru quarka koşsunlar sorunsuz mükemmel
Bu mesajdan alıntı yap
mart24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mart24

Grafiker / Ankara

Alt 14-01-2008 #7
uzun zamandır bu konuyla uğraşıyorum hepsinin bi sorunu var mutlaka corel de tek çözüm dediğiniz gibi manuel :S indesign kullanıcaz bu gidişe sanırım ama ondada fotoğraf kalitesi nasıl olur dergide daha önce bi örneğini görmedim açıkcası ve matbaa da ne gibi sorunlar yaşarız bilmiyorum. pdf kayıt istiyor sanırım? bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilir mi?
Bu mesajdan alıntı yap
aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 14-01-2008 #8
uzun zamandır bu konuyla uğraşıyorum hepsinin bi sorunu var mutlaka corel de tek çözüm dediğiniz gibi manuel :S indesign kullanıcaz bu gidişe sanırım ama ondada fotoğraf kalitesi nasıl olur dergide daha önce bi örneğini görmedim açıkcası ve matbaa da ne gibi sorunlar yaşarız bilmiyorum. pdf kayıt istiyor sanırım? bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilir mi?
dostum koskoca ADOBE imzası var programın arkasında.... ne baskı problemınden bahsedıyorsun. hıc bır sorun yok. mukemmel.... kullanıcı dostu.... yeter mi?
Bu mesajdan alıntı yap
mapuskus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 14-01-2008 #9
Indesign derim ve tek geçerim.. CorelDraw da kullanıyorum x3 de tireleme yok belki plug vardır diye o kadar aradım ama maalesef bulamadım.. quarkXpress derken sonunda çözümün Indesign de olduğunu anladım 6 aydır indesign kullanıyorum çok ama çook memnunum..ID de tirelememi? hangi dilde istersen ...
Bu mesajdan alıntı yap
terlikwien isimli Üye şimdilik offline konumundadır

terlikwien

Grafiker / Yurtdışı

Elle tireleme nasil?

Alt 02-04-2008 #10
Corelde manuel olarak elle tireleme yaptigini söyleyen arkadaslarimizdan biri bunun nasil yapildigini anlatabilir mi acaba?

tesekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
corel, tireleme, varmdr