Corel Dergi Hazırlama

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Corel Dergi Hazırlama ...

Corel Dergi Hazırlama
serkanix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serkanix

Eğitimci / Siirt

Corel Dergi Hazırlama

Alt 26-03-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar corelde dergi tasarımı yapıyoruz.Reklamlar için taradığımız kartvizitleri bir sayfaya basacaz. Ama baskıda nasıl görüneceğini bilmiyorum.Yani kaç dpi de taramalıyım,taradıktan sonra ne gibi işlemler yapmalıyım, baskıda nasıl görünür hiç bilmiyorum. Bilgilerinizle yardımcı olmanızı istiyorum.Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yenerberktas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yenerberktas

Eğitimci / Osmaniye

Alt 26-03-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kartvizitlerin tasarımı sizlerde yok mu? Eğer yok ise 300 dpi altında olmamak kaydı ile taratarak corel drawda kullanabilirsin ama bana kalırsa madem kartvizit reklamı yapacaksınız kartvizitleri siz yapın direk orda kullanın.
Bu mesajdan alıntı yap
vimek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vimek

Matbaacı / İstanbul

Alt 26-03-2013 #3
baskı için en az 300 dpı olması lazım bütün kullanılan resimlerin cmyk olması lazım
Bu mesajdan alıntı yap
kensay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kensay

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-03-2013 #4
Tarama işlemini yaparken çözünürlüğü 300 dpi seçin.. Ardından görselleri ps de açıp renk modlarını cmyk'ya çevirip kaydedin ondan sonra corele import edin bir sorun olmayacaktır diye düşünüyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
serkanix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serkanix

Eğitimci / Siirt

Alt 30-03-2013 #5
Teşekkürler.Evet 300 dpi ile taradım ve photoshopta düzeltmelerle gayet güzel oldu.Teşekkürler.

Evet arkadaşlar dediğiniz gibi 300 dpi ve photoshopta birkaç düzeltmeyle gayet güzel oldu.Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap