Corel Dosya AÇarken Çok Bekletiyor...

Corel Draw - Corel Dosya AÇarken Çok Bekletiyor... ...

mükü isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mükü(32)

Grafiker / Eskişehir

Alt 27-08-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Şimdi Ben Corelde Çalışmalarımı Yapıyorum Matbaa'ya veya başka biyere gönderdiğimde dosya boyutu küçük bile olsa açılırken epeyce bekletiyormuş. Son zamanlarda kendi bilgisayarımdada eski işleri açarken bende aynı problemi yaşıyordum Hatta boş sayfa açarken bile bekliyodu 3-4 dk kadar. Şimdi format attım yeniden kurdum açılırken beklemiyor. Fakat hala matbaaya gönderdiğim işler açılırken zor oluyormuş. Bunun nedeni ne olabilir bilen varsa yardımcı olabilirse çok sevineceğim. Bu problemi çözmem gerekiyor:sadsmile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 27-08-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
CLOL Patch bunu çözümü olur. Forumda konu daha önce tartışılmış, çözüm üretilmişti. Forumda küçük bir arama yapmanız yeterli.
Bu mesajdan alıntı yap

mükü(32)

Grafiker / Eskişehir

Alt 27-08-2008 #3
yazıları okudum o programıda indirdim ama o ayarları nasıl yapıcağım hakkında bir bilgi bulamadım orada da soranlar olmuş ama cevaplanmamış
yardımcı olabilirmisiniz
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 27-08-2008 #4
hangi dosyayı indirdiniz? DLL Patchleyeni mi yoksa makroyumu?
Bu mesajdan alıntı yap

mükü(32)

Grafiker / Eskişehir

Alt 27-08-2008 #5
wx_PatchDraw Bu Programı İndirdim Ama
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 27-08-2008 #6
Şu an CorelDRAW yüklü bir bilgisayardan yazmadığım için hatırladığım kadarıyla anlatmaya çalışayım. İndirdiğiniz dosya EXE ise kurulumunu yapın, Eğer dosya GMS dosyası ise Program Files'daki Corel sürümünün kurulduğu klasör altında DRAW adındaki klasöre girin. Burada GMS adında bir klasör bulacaksınız. GMS dosyasını Bu klasöre kopyalayın. CorelDRAW'ı yeniden başlattıktan sonra Tools altından VBA makrolarla ilgili bölümden Play'a tıklayın. Açılan pencerede bu makroyu bulun ve çalıştırın. Clol Patch lerin ikisini de işaretleyin ve OK'e tıklayın.
Bu mesajdan alıntı yap

mükü(32)

Grafiker / Eskişehir

Alt 28-08-2008 #7
K. Çakır Çok Teşekkür Ederim. İşe Yardı Beni Çok Büyük Bi Problemden Kurtardın Corel Dosya AÇarken Çok Bekletiyor...
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 28-08-2008 #8
Rica ederim, bu anlatımımla anlamış olmanız çok iyi Corel Dosya AÇarken Çok Bekletiyor...
Bu mesajdan alıntı yap
erincunal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erincunal

Grafiker / İstanbul

corel ağ kablosu takılıyken geç açılıyor

Alt 11-04-2009 #9
Rica ederim, bu anlatımımla anlamış olmanız çok iyi Corel Dosya AÇarken Çok Bekletiyor...
merhaba - benim sorunum sanırım bu anlattıklarınızdan farklı - bunları denedim ama sorun çözülmedi - sanırım bendeki problem daha enteresan - şirkette ağ kablosu takılıyken corel yeni sayfayı yada bir dosyayı uzun süre bekleterek açıyor - yada program yanıt vermiyor hatası veriyor - ama ağ kablosu çıkarttığım zaman bekletemeden açıyor - yardımcı olursanız çok sevinirim - bunun yüzünden formattım pcye ama yine aynı sorun devam etti - daha önce böyle bir problem olmuyordu - sorun nedir acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
Zynopsis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Zynopsis

Grafiker / İzmir

Alt 11-04-2009 #10
merhaba - benim sorunum sanırım bu anlattıklarınızdan farklı - bunları denedim ama sorun çözülmedi - sanırım bendeki problem daha enteresan - şirkette ağ kablosu takılıyken corel yeni sayfayı yada bir dosyayı uzun süre bekleterek açıyor - yada program yanıt vermiyor hatası veriyor - ama ağ kablosu çıkarttığım zaman bekletemeden açıyor - yardımcı olursanız çok sevinirim - bunun yüzünden formattım pcye ama yine aynı sorun devam etti - daha önce böyle bir problem olmuyordu - sorun nedir acaba?
yalnış kurulum yapmış olmalısın veya corel in yasal sürümünü kullanmıyor olabilirsin... ondan dolayı bunu yapabilir bu arada makro işimi gördü teşekkürler Corel Dosya AÇarken Çok Bekletiyor...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
açarken, bekletiyor, cok, corel, dosya