Corel dosyasını freehamd de açmak?

Freehand - Corel dosyasını freehamd de açmak? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar corel x5 te çalışılmış bir dosyayı freehand 11 de açmam gerek içene sürükledim olmadı import ettim oda olmadı önce ai ye çevirim sonra freehan yapim dedim oda ...

coreldeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

coreldeniz

Eğitimci / Adıyaman

Alt 06-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar corel x5 te çalışılmış bir dosyayı freehand 11 de açmam gerek içene sürükledim olmadı import ettim oda olmadı önce ai ye çevirim sonra freehan yapim dedim oda olmadı başka bir yol bilen yardım edebilirmi.Mutlaka freehand 11 de açmam gerek başka bir 11 çalışmasıyla bağlıcamda ama diğer programlarda yüklü bilgisayarımda şimdeden sağolun.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Erkal COŞKUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 06-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
eps yada pdf yapıp denedinizmi?
Bu mesajdan alıntı yap
coreldeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

coreldeniz

Eğitimci / Adıyaman

Alt 06-09-2011 #3
Sağolasın deneyeyim bi.
Bu mesajdan alıntı yap
seyyah1845 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seyyah1845

Grafiker / Karaman

Alt 10-12-2011 #4
pdf yi freehand da artık açamıyorum sebebi ne sizce erkal coşkun?
Bu mesajdan alıntı yap
bahadır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bahadır(41)

Grafiker / Balıkesir

Alt 20-12-2011 #5
CDR yada Ai dosyalarını Freehand de açmak bazen çok zor bir durum.
Bunun en büyük etkisi çalışma içinde kullanılan vektörel efekt, gradient vs. ve yüksek versiyon olması.
Fotoğraflarında problem çıkardığı zamanlarda kullandığım yöntemi aktarmak istiyorum sizlere arkadaşlar.
Gerçi çoğunuz biliyordur ama Ai ve CDR kullanıcılarına bir not olsun.

Çalışma içerisinde ki fotoğrafları silin. Ai'de açtıktan sonra düşük versiyon seçeneklerinden herhangi birisiyle Ai olarak kaydedin. Bu Ai'yi Freehand de rahatça açabilirsiniz. Daha sonra tif fotoğraflarınızı importlayabilirsiniz.

Bu işlem sonunda hatalı efektler görüyorsanız, onlarıda normalize etmeli yada Photoshopta halletmelisiniz.

İyi çalışmalar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
Lifetime isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Lifetime

Grafiker / Konya

Alt 20-02-2012 #6
Merhaba; Corel dosyasını AI formatına export etmelisiniz. Bunu yapmadan önce Combine leri bozmalısınız. Aksi halde freehan de aldığınız da kesik kesik çizimler göreceksiniz. Aynı şekilde degrade efektlerini de düz renklere çevirmelisiniz. Export komutu verdiğinizde versiyomn olarak 3x i seçiniz 8x ve üzeri versiyonlara export ettiğinizde çalışma X şeklinde görünür. Bu şekilde export ettğinizde sorunsuz olarak Dosyayı freehand te kullanabilirsiniz. İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap