Corel DRAW 12 + X5

Corel Draw - Corel DRAW 12 + X5 Sponsorlu Bağlantılar Halihazırda Corel DRAW 12 kullanmaktayım bu programın dışında Corelin yeni sürümlerini Corel DRAW x5 , x6 Kurabilirmiyim aynı anda herkisine kullanabilirmiyim bir engel teşkil edermi ? Cevaplarınız için ...

Corel DRAW 12 + X5
couldman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

couldman

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Corel DRAW 12 + X5

Alt 07-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Halihazırda Corel DRAW 12 kullanmaktayım bu programın dışında Corelin yeni sürümlerini Corel DRAW x5 , x6 Kurabilirmiyim aynı anda herkisine kullanabilirmiyim bir engel teşkil edermi ?

Cevaplarınız için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 07-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Herhangi bir engel oluşturmaz. Sürekli v12 kullanıyorsanız bir dosyaya çift tıklayarak açtığınızda üst versiyonla açar size göre tek dezavantajı! bu olur. Bende de hem v12 hem de X5 var ikisi de sorunsuz çalışıyor ...
Bu mesajdan alıntı yap

couldman

Alt 07-06-2012 #3
Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Olsinwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 07-06-2012 #4
Herhangi bir engel oluşturmaz. Sürekli v12 kullanıyorsanız bir dosyaya çift tıklayarak açtığınızda üst versiyonla açar size göre tek dezavantajı! bu olur. Bende de hem v12 hem de X5 var ikisi de sorunsuz çalışıyor ...

Dosyaya çift tıklandığında üst versiyonda açması dezavantaj değildir. Mevcut dosyaya sağ tıklayıp "Birlikte Aç" menüsünden defualt ayarı hangi sürümü ayarlarsanız dosyayı o programla açar. . .

Genelde 2 farklı CorelDRAW GS sürümü kurmak istediğinde veya kurulu programlardan birini kaldırmak istediğine Windows Shell Extion Programının zarar görme sonucu .cdr ikonlarının ön izleme modunu kaybettiği gözlenmektedir. Bu dezavantajdır, bu tür sorunla karşılasırsanız forumda çözüm önerileri mevcuttur.

Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 07-06-2012 #5
Dosyaya çift tıklandığında üst versiyonda açması dezavantaj değildir.
Konuyu okuyan diğer arkadaşlar için: Üst versiyonda açılması elbette bir dezavantaj değildir. Konuyu açan arkadaş "Halihazırda Corel DRAW 12 kullanmaktayım bu programın dışında" demiş yani v12'ye daha alışkın olduğu için O'na göre dezavantaj olabilir ki dezavantaj derken bunu belirtmek için ünlem işareti koymuştum. Zaten X5-X6 kullanmaya başlarsa v12 kullanmayı bırakacaktır büyük ihtimalle ...
Bu mesajdan alıntı yap

couldman

Alt 07-06-2012 #6
Vermiş olduğunuz açıklayacı cevaplar için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

couldman

Alt 11-06-2012 #7
Arkadaş yine rahatsız ediyorum fakat bir problem le karşılaştım.

Önce Corel DRAW 12 için türkçe yama indirdim . bu sistemi çok yavaşlatmasından başka herhangi bir değişiklik yapmadı.

Sonra
Corel x4 kurmaya kalktım beceremedim sildim . fakat şu anda Corel DRAW12 de kayıtlı olan herşeyim Corel x4 formatında kısayooları en azından öyle.

Bu sorunu gidermek için Corel DRAW12 silip yenidenmi kurayım yoksa ne yapayım ?
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 11-06-2012 #8
Türkçe yamayı yüklediğiniz yerdeki dosyaların bir yedeğini almadıysanız en iyisi silip tekrar yüklemek ...
Bu mesajdan alıntı yap