Corel Draw 14 (Resim export sorunu)

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Draw 14 (Resim export sorunu) Sponsorlu Bağlantılar slm. corel draw'da hazırladığım resmi istediğim ölçülerde export yapıp web sayfamda yayınlamak istediğimde resim gözükmüyor. ancak internetten bulduğum başka resimler aynı ölçülerde ve hatta boyutu büyük bile olsa ...

blackcat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blackcat

Grafiker / Giresun

Alt 20-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

slm. corel draw'da hazırladığım resmi istediğim ölçülerde export yapıp web sayfamda yayınlamak istediğimde resim gözükmüyor. ancak internetten bulduğum başka resimler aynı ölçülerde ve hatta boyutu büyük bile olsa gözüküyor. bunun çözümünü bulamadım. bu konuda yardım edebilecek bir arkadaş var mı? saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

blackcat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blackcat

Grafiker / Giresun

çözüm de benden

Alt 21-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
resmi export yaparken piksel ölçüsü vermek yerine, resim ve içindeki bütün nesneleri seçip shift tuşuna basılı halde çapraz olarak export yapmak istediğim ölçüye küçülttüm. daha sonra export penceresini açtığımda yaptığım ölçüden küçük piksel ölçüyü gördüm. Width ve Height yazan yerlere istediğim piksel ölçüsünü girip color mode bölümümden RGB Color (24-bit) seçeneğini seçtim. artık export yaptığım resimleri web sayfamda bu şekilde yayınlayabiliyorum. saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
finfik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

finfik

Grafiker / İstanbul

Alt 21-02-2010 #3
o da güzel Corel Draw 14 (Resim export sorunu)
Bu mesajdan alıntı yap
grafikerinbiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikerinbiri(31)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 27-03-2010 #4
dostum coreldraw'dan web'e aktarmak istediğinde renk modunu RGB seçmediğinde resimlerin görünmez.
yaptığın çalışmanın pixeli ile, dışa aktardığın jpeg pixeli birbirini tutmuyorsa, o konuda yardımcı olabilirim. saygılar
Bu mesajdan alıntı yap