corel draw boyutlandırma

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corel draw boyutlandırma ...

corel draw boyutlandırma
babacan45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

babacan45

Hiç Biri / İstanbul

Dosya23

corel draw boyutlandırma

Alt 21-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

corel 12 kullanıyorum yaptığım çalışmaların boyu 3 metreyi geçtiğinde dosyayı tıff olarak kaydetmeye çalışınca boyutları küçültüyor bu nedendir?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 22-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Corel 12 ve alt versiyonları Export esnasında belirli bir limit getiriyor bu sebeple dosyanız istediğiniz boyutlarda Export edilemiyor. En sağlam yolu Export ettikten sonra Photoshop'ta açıp gerçek ölçülerine getirdikten sonra kaydetmek... (Sadece .tiff değil diğer resim formatlarında da aynı sorun oluşur)
Bu mesajdan alıntı yap
babacan45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

babacan45

Hiç Biri / İstanbul

Alt 22-01-2011 #3
teşekkür ederim bu konuda beni bilgilendirdiğiniz için. O zaman son sürümü kullansam bu problem çözülür.
Bu mesajdan alıntı yap
muratkeceli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratkeceli

Grafiker / Ankara

Alt 25-01-2011 #4
çözünürlüğü yüksek tutmandan kaynaklı olabilir biraz düşürüp denemenizde fayda var gibi
Bu mesajdan alıntı yap
bulletproof isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bulletproof

Grafiker / İstanbul

Alt 25-01-2011 #5
aynı soruyu ben jpeg için sormuştum;
Corel'de JPG ebat sorunu
o başlıkta çözümlenmişti.

Export penceresine geldiğinde, otomatik boyut ayarla, ve alanları koru seçeneklerini iptal et.
daha sonra 1 dpi yap ve export işlemini tamamla. Tabi ki bu çıkan tif/jpg dosyası bizim kullanacağımız nitelikte değil. daha sonra tekrar export için girdiğinde ölçünün tam olarak çıktığını göreceksin. kaça kaçsa tam o ölçüde. sen dpi ayarla ve tamamla.
Bu mesajdan alıntı yap