corel draw çalışması ve artcut kesim proğramı ile ilgili sorun ???

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corel draw çalışması ve artcut kesim proğramı ile ilgili sorun ??? ...

delipoyraz55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

delipoyraz55(39)

Grafiker / Karabük

ünlem

Alt 08-12-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

corel de yazıyı yazıp hazırlıyorum hazırladıktan sonra kesim proğramına gönderiyorum orada çizgi halinde acayip bir şekil çıkıyor bunun sebebi ne olabilir benmi yanlış bişey gönderiyorum ???:crying:

[IMG]corel draw çalışması ve artcut kesim proğramı ile ilgili sorun ??? Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

[IMG]corel draw çalışması ve artcut kesim proğramı ile ilgili sorun ??? Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafist(31)

Grafiker / İzmir

Alt 08-12-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
öncelikle yazıyı convertle. içini boşalt ve hairline yada 0,001mm çizgi kalınlığı ile EPS formatında gönder.
EPS olarak export ettiğinde açılan EPS ayarlarında Advanced menusunden Bleed Limit değerini 0,1 mm olarak ver.

bide bu şekilde dene bakalım
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 09-12-2010 #3
Bende de bu sorun uzun zamandır var ve denemediğim seçenek kalmadı sanırım. Bu yüzden sorunun ayarlarla ilgili olduğunu düğşünmüyorum ki önceden aynı ayarlarla sorunsuz export edebiliyordum. Bende de seninkiler gibi anlamsız çizgiler oluyordu ama şimdi sadece export ettiğim şeklin hariçinde bir çarpı işareti çıkıyor, gruptan ayırarak veya node edit tool ile o çarpıyı silince kalan taraf sorunsuz oluyor. Benim gibi fazlalıkları silere çalışabilirsin veya ArtCut'ta silemem normal export etmek istiyorum diyorsan ArtCut'un da desteklediği .plt-HPGL Plotter File formatında gönderebilirsin bu seçenekle sorunsuz export yapabiliyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
delipoyraz55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

delipoyraz55(39)

Grafiker / Karabük

Alt 10-12-2010 #4
yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 11-12-2010 #5
Mesaj yazmadan önce denemiştim normaldi ama sonraki çalışmalarımda .plt-HPGL Plotter File formatında exportladığım dosyalarda 1-1,5 cm kadar ölçüler (küçük) hatalı çıkıyor. Eğer .plt formatını kullanırsan sorun yaşamamak için export ettiğin dosya boyutları kontrol ederek kesime başla...
Bu mesajdan alıntı yap
erser isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erser(42)

Grafiker / Bursa

Alt 30-12-2010 #6
slm dostum sign tool proğramıyla corel den direk kesim yapabiliyorsun araştırıp bul yükledikten sonra corelin içine kesim proğramı geliyo ben bu proğram sayesinde corelden direk kesim yapabiliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
cebecii_mc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cebecii_mc

Baskıcı / Mardin

Alt 01-01-2011 #7
arkadaşlar ben iki formatıda deniyorum ama arcut açmıyor nasıl yapabilirim acil yardım
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 03-01-2011 #8
ArtCut'ta açılmaması normal değil. Elinde kurulum dosyası varsa kaldırıp yeniden kurmayı denemek en mantıklı seçim şimdilik...
Bu mesajdan alıntı yap
aqurisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aqurisi

Hiç Biri / Adana

Alt 16-02-2012 #9
slm bendede artcut pogramı var ve başka şekillerde kullanmak istiyorum ama bullamıyorum nasıl bula billirim gırafik pogramı varmı veya logoları artcut göre dosya turunu çevire billirmiyim yardımcı olurasnız sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap