corel draw çizgi sabitleme

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corel draw çizgi sabitleme ...

esathatil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

esathatil

Grafiker / Zonguldak

ünlem

Alt 11-08-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

sorunum : programda çalışırken mesela bir çizgiyi diğer bir çizgiyle hizalayamıyorum ya çok aşağıda oluyo ya da çok yukarıda donuk çalışır gibi bir durum oluyo ama donuk çalışmıyo ancak görüntüyü çok yaklaştırdığımda çizgileri hizalayabiliyorum bu konuda yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.:sweating::crying:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-08-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
b,e,c,l,r ve t tuşları ile çizgileri ne şekilde hizalamak istiyorsanız ayarlayabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için;
http://www.grafikerler.net/corel-dra...esi-t7206.html

İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

esathatil

Grafiker / Zonguldak

Alt 12-08-2010 #3
ya ben sorunumu size anlatamadım tam olarak sanırım, resimli bir şekil hazırladım derdimi anlatmak için ama bu sitede yeni omduğum için nasıl yüklerim bilmiyorum sorunum mause ile herhangi bir resmi, şekli, yazıyı tutarak süreklediğimde bir çizgi üzerinde hizalamaya çalıştığımda resim,şekik, yada yazı çizginin dışına çıkıyo yani çizginin ya sağına kayıyo ya da soluna kayıyo programı yeniden kaldırıp yükledim ama aynı sorun hala devem ediyo ama daha önceden böyle bi sorun yoktu bir başka deyimle fotoğrafı sayfanın en sağ köşesine yerleştiricem farzedelim mause ile sürüklediğimde sağ köşedeki çizgiye oturmuyo anlayacağınız ya çizginin fazla içinde oluyo ya da fazla dışında oluyo bi türlü çizginin üzerinde olmuyo..
Bu mesajdan alıntı yap

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-08-2010 #4
Dediğiniz şeyi "snap to object" seçili iken ve seçili değil iken yaptım. Sizde bu seçenek işaretli değilse kaymalar olabilir. Bir de bunu yapar mısınız? Ayrıca foruma resim yüklemek için;

Foruma Resim Yüklemek
Bu mesajdan alıntı yap

esathatil

Grafiker / Zonguldak

Alt 12-08-2010 #5
ewet aynen dediğiniz gibi çıktı ama "snap to object" seçeneği işaretli olduğundan dolayı bu sorun çıktı şimdi işareti kaldırdım düzeldi çalışmamı büyük bir derecede etkiliyordu yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim iyi forumlar corel draw çizgi sabitleme
Bu mesajdan alıntı yap

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-08-2010 #6
ewet aynen dediğiniz gibi çıktı ama "snap to object" seçeneği işaretli olduğundan dolayı bu sorun çıktı şimdi işareti kaldırdım düzeldi çalışmamı büyük bir derecede etkiliyordu yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim iyi forumlar corel draw çizgi sabitleme
Rica ederim.corel draw çizgi sabitleme Hallettiğinize sevindim.corel draw çizgi sabitleme
İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap