corel draw çok yavaş çalışıyor

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corel draw çok yavaş çalışıyor Sponsorlu Bağlantılar değerli arkadaşlar bilgisayarım full+full olmasına rağmen 2 kb lik desenleri 1 dknin altıda açmıyor eğer bileniniz varsa lütfen yardım edin:sadsmile:sadsmile:...

davutccc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

davutccc

Grafiker / Gaziantep

ünlem

Alt 07-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

değerli arkadaşlar bilgisayarım full+full olmasına rağmen 2 kb lik desenleri 1 dknin altıda açmıyor eğer bileniniz varsa lütfen yardım edin:sadsmile:sadsmile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

apricot isimli Üye şimdilik offline konumundadır

apricot(46)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
versiyon nedir. win 7 için en iyisi x5 tir.
Bu mesajdan alıntı yap

davutccc

Grafiker / Gaziantep

Alt 09-05-2011 #3
kardeş versiyon 12 xp işletim sistemi
Bu mesajdan alıntı yap
dehr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dehr

Grafiker / İstanbul

Alt 09-05-2011 #4
Birde bunu kontrol edermisin...
Color Styles pencerisini açtığında çok renk varsa dosyanın açılmasını yavaşlatır. Hepsini silmen gerekir.
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 09-05-2011 #5
değerli arkadaşlar bilgisayarım full+full olmasına rağmen 2 kb lik desenleri 1 dknin altıda açmıyor eğer bileniniz varsa lütfen yardım edin:sadsmile:sadsmile:
Corel DRAW boş sayfa açarken bazen uzun süre bekletir. Sadece boş sayfa açarken değil, küçük dökümanlarınızı açarken de aynı sorunu yaşayabilirsiniz. Hatta program içinde import, copy/paste işlemleri sırasında da aynı can sıkıcı sorunu görebilirsiniz. Problemin bilgisayarınızın performansı, ile hiç bir alakası yok. Her bilgisayarda da bu sorun yaşanmıyor. Sorun tamamen Color Styles kullanımına bağlı. CorelDRAW bir dökümanı açarken ya da kaydederken Color Style'ları da okumaya/kaydetmeye çalışır. Bu işlem ile ilgili bir .dll dosyası bu gecikmeye sebep oluyor. Çözüm ise bu işlem aşamasını atlamak. Bunun için patch DRAW behaviour makrosunu kullanın. Makro isteğinize göre her CorelDRAW başlatılışında otomatik çalışacak. Makro ayrıca CorelDRAW'a özel birkaç düzenleme yapmanızı da sağlıyor. Örneğin Min/Max Zoom Level mesajını kaldırabilir, Node hücrelerini renklendirebilir ya da büyütebilirsiniz. Çıldırtacak seviyede yavaş açılma sorununu çözmek için de CLOL Color Styles ignore on Open CDR ve CLOL Color Styles ignore on Save CDR seçeneklerini işaretlemeniz yeterli. (alıntıdır.)

Bu mesajdan alıntı yap

davutccc

Grafiker / Gaziantep

Alt 10-05-2011 #6
bu patch nerede bulacağım birde kesin çözüm mü
Bu mesajdan alıntı yap

davutccc

Grafiker / Gaziantep

Alt 10-05-2011 #7
Birde bunu kontrol edermisin...
Color Styles pencerisini açtığında çok renk varsa dosyanın açılmasını yavaşlatır. Hepsini silmen gerekir.,

kardeş sadece 2 renk veya 4 renk var
Bu mesajdan alıntı yap
cok_yasa_kamil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cok_yasa_kamil

Yrd. Grafiker / Antalya

Alt 11-05-2011 #8
Corel DRAW boş sayfa açarken bazen uzun süre bekletir. Sadece boş sayfa açarken değil, küçük dökümanlarınızı açarken de aynı sorunu yaşayabilirsiniz. Hatta program içinde import, copy/paste işlemleri sırasında da aynı can sıkıcı sorunu görebilirsiniz. Problemin bilgisayarınızın performansı, ile hiç bir alakası yok. Her bilgisayarda da bu sorun yaşanmıyor. Sorun tamamen Color Styles kullanımına bağlı. CorelDRAW bir dökümanı açarken ya da kaydederken Color Style'ları da okumaya/kaydetmeye çalışır. Bu işlem ile ilgili bir .dll dosyası bu gecikmeye sebep oluyor. Çözüm ise bu işlem aşamasını atlamak. Bunun için patch DRAW behaviour makrosunu kullanın. Makro isteğinize göre her CorelDRAW başlatılışında otomatik çalışacak. Makro ayrıca CorelDRAW'a özel birkaç düzenleme yapmanızı da sağlıyor. Örneğin Min/Max Zoom Level mesajını kaldırabilir, Node hücrelerini renklendirebilir ya da büyütebilirsiniz. Çıldırtacak seviyede yavaş açılma sorununu çözmek için de CLOL Color Styles ignore on Open CDR ve CLOL Color Styles ignore on Save CDR seçeneklerini işaretlemeniz yeterli. (alıntıdır.)

bu yama X5 için de geçerli midir acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 11-05-2011 #9
bu yama X5 için de geçerli midir acaba?

hayır bu yama X3 versiyon için geçerlidir...
X5 yavaş açma yada copy / paste sorunlarıyla ilgili yakın tarihte yeni bir konu paylaşcağım..

bu arada Tüm Corel Draw Kullanıcı Arkadaşların Dikkatine ! bu konuya da bakmanızı tavsiye ediyorum...

faydalı olması dileğiyle..........
Bu mesajdan alıntı yap

davutccc

Grafiker / Gaziantep

Alt 13-05-2011 #10
değerli arkadaşlar sizlerle bu değerli bilgiyi paylaşacağım her yolu deneyip açmakta zorlandığım desenleri renk yöneticisinde bulunan renkleri silerek aşmış bulunmaktayım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları