corel draw da bir resimden parça ayırma

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corel draw da bir resimden parça ayırma ...

orkun3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

orkun3

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 21-11-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Corel draw çalışılan bir sayfaya bir resim yerleştirdim ve bu resmin bir parçasını kopartıp corel olarak kullanmak istiyorum.Bu işlemi nasıl yapabilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 21-11-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Resmin bir parçasını değişik şekillerde alabilirsin. "Corel olarak kullanmak istiyorum" derken eğer üzerinde değişiklik yapacaksanız Corel'de tekrar çizmeniz gerekir. Bu çizimide Pen Tool ile veya bir dörtgen çizip curve çevirip üzerinde shape tool ile uğraşarak istediğiniz hale getirebilirsiniz ... (Resim olsaydı şekle göre yardım etmek daha kolay olurdu)
Bu mesajdan alıntı yap

orkun3

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 21-11-2011 #3
Resmin bir parçasını değişik şekillerde alabilirsin. "Corel olarak kullanmak istiyorum" derken eğer üzerinde değişiklik yapacaksanız Corel'de tekrar çizmeniz gerekir. Bu çizimide Pen Tool ile veya bir dörtgen çizip curve çevirip üzerinde shape tool ile uğraşarak istediğiniz hale getirebilirsiniz ... (Resim olsaydı şekle göre yardım etmek daha kolay olurdu)
Bir yüzük resmindeki yüzüğün taşını ayırıp onu o haliyle yani değişiklik yapmadan kopyala yapıştırla kullanmak istiyorum.İlginize teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
agit77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

agit77(38)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-11-2011 #4
resimdeki yüzüğün taşını çizip Corel Menüsünden Effects / Powerclip / Place inside Container yapıp resmi çizdiğiniz çizimin içine gömüp ayırabilirisiniz. tabi Adobe Photoshop tan decupe yapmak daha sağlıklı bilginize
yapmak istediğiniz buysa eğer
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 21-11-2011 #5
agit77 arkadaşımızın anllattığı şekilde yaparsan bir eklemede bulunmak istiyorum, çizdiğiniz şekil taşın üzerinde olduğunu farzedersek Tools/Options/Edit bölümünde Auto-center new powerClips contents seçeneğinin işaretli olmamasına dikkat etmeniz gerekir ...
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 21-11-2011 #6
Bir yüzük resmindeki yüzüğün taşını ayırıp onu o haliyle yani değişiklik yapmadan kopyala yapıştırla kullanmak istiyorum.İlginize teşekkür ederim.

bu bahsettiğinizi çok kolay bir şekilde Corel PHOTO-PAINT 'te yapabilirsiniz.
http://hotfile.com/dl/116286719/1963...yapma.rar.html
yukarıdaki videoda resim dekupe etme ve 3 ayrı resmi bir bütün yapma tekniğinin yapımını anlatan bir ders,
kolay menü kullanımınında anlatıldığı bir paylaşım ...

faydalı olması dileğiyle...
Bu mesajdan alıntı yap
agit77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

agit77(38)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-11-2011 #7
bu bahsettiğinizi çok kolay bir şekilde Corel PHOTO-PAINT 'te yapabilirsiniz.
http://hotfile.com/dl/116286719/1963...yapma.rar.html
yukarıdaki videoda resim dekupe etme ve 3 ayrı resmi bir bütün yapma tekniğinin yapımını anlatan bir ders,
kolay menü kullanımınında anlatıldığı bir paylaşım ...

faydalı olması dileğiyle...
Sayın Murat VARDAR
beni yanlış anlamayın ama profesyonel olarak çalışılacak ise en iyi yolu
Adobe Photoshop ta decupe yapmaktır. bu söylediklerim sizi bilgilendirmek amaçlı değil bilmeyenleri bilgilendirmek amaçlı yazdım.
Bu mesajdan alıntı yap

orkun3

Öğrenci (Diğer) / Ankara

resimden parça almak

Alt 21-11-2011 #8
ilgilerinize teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 21-11-2011 #9
Sayın Murat VARDAR
beni yanlış anlamayın ama profesyonel olarak çalışılacak ise en iyi yolu
Adobe Photoshop ta decupe yapmaktır. bu söylediklerim sizi bilgilendirmek amaçlı değil bilmeyenleri bilgilendirmek amaçlı yazdım.
sizin tarifinizde benim tarifimde profesyonel iki farklı yol
Bu mesajdan alıntı yap