Corel Draw da Çizgi gizleme,yoketme...

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Draw da Çizgi gizleme,yoketme... Sponsorlu Bağlantılar Arkadaslar acil yardiminiz lazim! Corel veya photoshopta bi background (arkaplan) resmi uzerine herhangi bi noktaya diger bi dekupe edilmis resmi koyup bu koydugumuz resmi dekupenin dis çizgisini yoketmek ...

kopirayt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kopirayt

Yrd. Grafiker / Ankara

Alt 27-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaslar acil yardiminiz lazim!
Corel veya photoshopta bi background (arkaplan) resmi uzerine herhangi bi noktaya diger bi dekupe edilmis resmi koyup bu koydugumuz resmi dekupenin dis çizgisini yoketmek (dıştan ortaya doğru hafiften transparanlaştırmak)için yani backgrounda giydirmek için ne yapmam lazim?acil yardim bekliyorum,şimdiden hepinize tesekkurler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

luuis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

luuis

Grafiker / İstanbul

Alt 27-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sorunuzu tam anlıyamadım ama cizdiniz şeklın siyah çizgisini yok etmek için araç çubukları menusunden outline nın içerisinde (NONE) tıklayın siyah çizgi yok olucaktır
Bu mesajdan alıntı yap
kopirayt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kopirayt

Yrd. Grafiker / Ankara

Alt 27-04-2009 #3
Saolasın arkadasim ama sorun o diil,dıştan içe dogru resmi transparanlastırmak,yani resmin ortası net,dışa dogru yavaşça artan bi transparanlık...
Bu mesajdan alıntı yap

luuis

Grafiker / İstanbul

Alt 27-04-2009 #4
evet şimdi anladım ne demek istedini yalnız ortasından dışarıya deılde yarısı normal yarısı transparan oluyo resim .sen bu soruyu photoshop bölümünde sor orda bulabılırsın cevabını
Bu mesajdan alıntı yap
Fatos KESKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatos KESKİN

Grafiker / İzmir

Alt 27-04-2009 #5
Eğer sorduğun buysa; fotoğrafı ilk önce bitmaps yapmalısın.
Sonra bitmaps menüsünden eklediğim ayarlardan creative - vignette efektini vermelisin.

Bu mesajdan alıntı yap
Zynopsis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Zynopsis

Grafiker / İzmir

Alt 27-04-2009 #6
Sonra bitmaps menüsünden eklediğim ayarlardan creative - vignette efektini vermelisin.

bak ben bunu bilmiyordum teşekkürler fatoş paylaşım için...
Bu mesajdan alıntı yap
Fatos KESKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatos KESKİN

Grafiker / İzmir

Alt 27-04-2009 #7
Bir şey değil Yiğit :wink:
Bu mesajdan alıntı yap

luuis

Grafiker / İstanbul

Alt 27-04-2009 #8
vignette menüsünden rectangle yı tıklarsan tam istedin şekil ortaya çıkıcak.FATOŞ hanıma teşşekkürler bilgileri için..bende öğrenmiş oldumm
Bu mesajdan alıntı yap
grafixel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafixel(33)

Grafiker / Bursa

Alt 27-04-2009 #9
Bu mesajdan alıntı yap
timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 28-04-2009 #10

bilgiler doğru ancak biraz eksik kalmış arkdaşımız power clip ile daireye almış resmini daireye aldığınız resmin etrafındaki rengi kaldırdıktan sonra tekrar bitmap yapmanız gereklidir arkasından ise fatoş arkadaşımızın anlattığı üzere bitmaps menüsünden creative - vignette efektini vermelisin...

sizin anlattığınız yöntemle ise içerden dışarı doğru transparan efecti verebilirsiniz yani içerisi transparan olurken dışarısı değişmez arkadaşımızın istediği yöntem fatoş arkadaşımızın tarif ettiği yoldur... iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları