Corel Draw da çizgi kalınlığını nasıl değiştiririm

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Draw da çizgi kalınlığını nasıl değiştiririm Sponsorlu Bağlantılar slm corelde yaptığım işlerde çizgi kalınlığım 0,2 mm ve bunu hairline yapmak istiyorum (sayfa boşken hairline işaretleyip kayıt yapıyorum ama olmuyor) plotter çizği kalınlığını görmüyor ve lazer makinalarıda ...

sul_tan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sul_tan

Grafiker / Antalya

Alt 13-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

slm corelde yaptığım işlerde çizgi kalınlığım 0,2 mm ve bunu hairline yapmak istiyorum (sayfa boşken hairline işaretleyip kayıt yapıyorum ama olmuyor) plotter çizği kalınlığını görmüyor ve lazer makinalarıda bu yüzden çalışmamda problem yaratıyor unutmamaya çalışıyorum değiştirmeyi ama unutuyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürlerimi sunarım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafist(31)

Grafiker / İzmir

Alt 13-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sayfa boşken hairline işaretledikten sonra Tools menüsünde Save As Default Settings'i işaretlemeyi dene
Bu mesajdan alıntı yap
deniz bahtiyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deniz bahtiyar

Grafiker / Yurtdışı

Alt 13-11-2009 #3
sayin sul-tan anladigim kadari ile yardimci olmaya calisacagim coreli actiginiz zaman cizime baslamadan once Qutline / Qutline pen'e gidip istediginiz olcuyu verdikten sonra sag alttaki behingfillvescale with image kutularini isaretleyip OK dedikten sonra verdigin ölçüyühafızaya kaydediyor umarım yardımcı olmuşumdur
Bu mesajdan alıntı yap
sul_tan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sul_tan

Grafiker / Antalya

Alt 14-11-2009 #4
sayin sul-tan anladigim kadari ile yardimci olmaya calisacagim coreli actiginiz zaman cizime baslamadan once Qutline / Qutline pen'e gidip istediginiz olcuyu verdikten sonra sag alttaki behingfillvescale with image kutularini isaretleyip OK dedikten sonra verdigin ölçüyühafızaya kaydediyor umarım yardımcı olmuşumdur

yardımınız için çok teşekkür ederim yararlı bir bilgi oldu sorunu hallettim iyi çalışmalar dilerim
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-02-2010 #5
Konu açmamak için forumun altını üstüne getirdim. Sonunda aynı sorunla karşılaşmış birini buldum.

Dediğiniz şeyi yaptım ama bende yine istediğim ölçüde açılmıyor. Yine her seferinde çizdiklerimin kalınlığını değiştirmek zorunda kalıyorum. Bende çizgi kalınlığı 0,2 mm olarak ayarlı, "hairline" kalsın istiyorum. Ayarları yaptıktan sonra "save as settings default" yapıyorum fakat yeni bir şey çizdiğimde yine eski kalınlıkta oluyor.
Bende bir anormallik var galiba.Corel Draw da çizgi kalınlığını nasıl değiştiririm Bu işin başka yolu var mı???
Bu mesajdan alıntı yap
troyali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

troyali(42)

Grafiker / Çanakkale

Alt 18-02-2010 #6
çizimden önce outline/outline pen yap sonrada çizgi kalınlık ölçüsünü hairline yap
ok yle sonra da tools/save settin as default yap sayfayı kapa yeni sayfa aç sorunu gidermiş olursun ben öyle yaptım ve düzeldi
Bu mesajdan alıntı yap

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-02-2010 #7
Arkadaşlar anlaşamıyoruz galiba.Corel Draw da çizgi kalınlığını nasıl değiştiririm Dediklerinizi harfi harfine yapıyorum. Hiçbir atlama yok. Kayıt işlemini de yapıyorum. Ama sonuçta coreli açıp kapasam da yeni sayfa açsam da aynen ölçü 0,2 mm olarak kalıyor...

Bendeki corel lisanssız onunla alakası var mıdır?
Bu mesajdan alıntı yap
katalizor isimli Üye şimdilik offline konumundadır

katalizor

Grafiker / Kütahya

Alt 18-02-2010 #8
o sorun bende de oluyor sanırm lisanssız olduğu için olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-02-2010 #9
Yalnız ilgimi çeken bir şey var. Konuyu açan arkadaşta da otomatik olarak 0.2 mm atıyor.Corel Draw da çizgi kalınlığını nasıl değiştiririm
Bu mesajdan alıntı yap
ozlemsevinc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozlemsevinc

Desinatör / Bursa

Alt 23-02-2011 #10
ıstedgnız kalınlgı verıp ctrl+shift+Q deneyın
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları