corel Draw da gazete tasarımı yeniyim lütfen yardım

Corel Draw - corel Draw da gazete tasarımı yeniyim lütfen yardım ...

fotohakan_87 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fotohakan_87

Grafiker / İzmir

Alt 18-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

corel draw da gazete hazırlamaya basladım ama resimleri yazıların içine tam oturtamıyorum

mesela insan vucudunu metnin ortasına koyduğum zaman yazılar insanı sarsın istiyorum lütfen yardım edin psikolojim bozuldu

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

fotohakan_87

Grafiker / İzmir

Alt 18-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
"Quark'ta resmin şekline göre yazının da o resmin şeklini alması" yardım...

bahsettiğim olay bu ne olur yardım edin bana corel de nasıl yapıcam bunu
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 18-11-2008 #3
Öncelikle msn'e gerekyok foruma sorduğunuz soruların cevaplarını yine forumda konunuzu takip ederek öğrenebilirsiniz....

İlk olarak yapman gereken şey Power Clip yani yazının saracağı resmi kesmen gerek... bu konuya şu linkten ulaşıp bi incele --> http://www.grafikerler.net/powerclip...li-t25194.html

İkincisi ise power cilp bittikten sonra resmini seçip wrap paragraph text komutunu kullanman.. zaten resim seçili iken yukarıyadaki toolbarlarına bakarsan göreceksin. bende yeri biraz farklı ama anlaman açısından bi örnek resim koyuyorum...

Daha sonra bu efekti verdiğin tüm obje - resimleri paragraf textin (yazdığın yazının) üzerine getirdğinde yazıların kaydığını göreceksin...
Bu mesajdan alıntı yap
kopukhasan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kopukhasan

Hiç Biri / Antalya

Alt 18-11-2008 #4
aynı işi PowerClip özelliği kullanmadan
direk resmi seçerek daha pratik yapabilirsin
resim üzerinde oynamaların daha da rahat olur corel Draw da gazete tasarımı yeniyim lütfen yardım
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 18-11-2008 #5
aynı işi PowerClip özelliği kullanmadan
direk resmi seçerek daha pratik yapabilirsin
resim üzerinde oynamaların daha da rahat olur corel Draw da gazete tasarımı yeniyim lütfen yardım
Sen arkadaşın verdiği linki inceledinmi hiç.. decupeye gerek yok dersen bilmeyen arkdaşlar tırmalar durur sabaha kadar...:anlamsiz:
Bu mesajdan alıntı yap

fotohakan_87

Grafiker / İzmir

Alt 18-11-2008 #6
Öncelikle msn'e gerekyok foruma sorduğunuz soruların cevaplarını yine forumda konunuzu takip ederek öğrenebilirsiniz....

İlk olarak yapman gereken şey Power Clip yani yazının saracağı resmi kesmen gerek... bu konuya şu linkten ulaşıp bi incele --> PowerClip Kullanımı (Resimli)

İkincisi ise power cilp bittikten sonra resmini seçip wrap paragraph text komutunu kullanman.. zaten resim seçili iken yukarıyadaki toolbarlarına bakarsan göreceksin. bende yeri biraz farklı ama anlaman açısından bi örnek resim koyuyorum...
yardımlarınız için teşekkür ederim msn i öylesie verdim. daha rahat anlatan olabilir diye. çok çok teşekkür ederim yapmaya çalışıyorum şu anda
Bu mesajdan alıntı yap
cutuvate isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cutuvate

Öğrenci (Grafik) / İzmir

yardımınıza ıhtıyacım var

Alt 30-08-2012 #7
Arkadaşlar corelda yerel bi gazete yapmaya çalısıyorum ve ılk olucak bu ve tam olarak ölçülerini bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevınırım nasıl çalısmam gerekıyo corelde :/
Bu mesajdan alıntı yap
gecegolgesi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gecegolgesi

Grafiker / Tokat

Alt 11-10-2012 #8
********* beni ara
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
corel, draw, gazete, lutfen, tasarimi, yardim, yeniyim