Corel Draw da jpeg yapmak

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Draw da jpeg yapmak Sponsorlu Bağlantılar Corel Draw dan jpeg olarak export ettiğim resimlerin renkleri bozuluyor, nedeni nedir? ve nasıl düzeltebilirim?...

lollupop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lollupop

Grafiker / İstanbul

Alt 20-10-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Corel Draw dan jpeg olarak export ettiğim resimlerin renkleri bozuluyor, nedeni nedir? ve nasıl düzeltebilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Furkan EKMEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Furkan EKMEN

Arı Üye

Öğrenci (Diğer) / Muğla

Alt 20-10-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
dpi ını düşük kaydet mişsin normal dpi: 300 dpi

Bu mesajdan alıntı yap
lollupop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lollupop

Grafiker / İstanbul

Alt 20-10-2010 #3
ondan değil, 300 dpi zaten ama paletlerde bir sorun var sanırım, canlı bir turuncu koyu bir renge dönüyor
Bu mesajdan alıntı yap
orhanbolat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

orhanbolat

Grafiker / Tekirdağ

Alt 21-10-2010 #4
corelde ofset renklerle çalışmışsın sanırım yani cmyk rgb formatında kayıt edersen sorun yaşayacağını sanmıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
alisekeroglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alisekeroglu

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 04-05-2011 #5
CMYK 342 DPİ yap yeterli gelir
Bu mesajdan alıntı yap
_Anathema_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

_Anathema_(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-05-2011 #6
Eğer export ettiğiniz işi ve corel sayfasında çalışırkenki halini eklerseniz insanlar daha kolay yardımcı olacaktır size. Sadece bir tavsiye. Renk paletinizden kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. Görmeden yorum yapılamıyor malesef :S

Not: Çok önce açılan bir konu ama belki aynı sıkıntıya düşen arkadaşlar olabilir diye cevapladım.Eminim konuyu açan arkadaş sorunu çözmüştür.
Bu mesajdan alıntı yap