Corel Draw da karenın içine resım yerlestırmek ama ebatı tam olarak kareyi kaplamıyor

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Draw da karenın içine resım yerlestırmek ama ebatı tam olarak kareyi kaplamıyor Sponsorlu Bağlantılar slm arkadaşlar ben bir karenın içine resım yerlestırmek istıyorum ama ebatı tam olarak kareyı kaplamıyor.. resımı effects lerden - powerclip yapıp place inside contanier yapıyorum ve yerleşiyor ama ...

Corel Draw da karenın içine resım yerlestırmek ama ebatı tam olarak kareyi kaplamıyor
ozden fılız isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozden fılız

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 08-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

slm arkadaşlar ben bir karenın içine resım yerlestırmek istıyorum ama ebatı tam olarak kareyı kaplamıyor.. resımı effects lerden - powerclip yapıp place inside contanier yapıyorum ve yerleşiyor ama içine yerleştirdiğim resımı oynbatamıyorum karenın içinde istedıgım yere yerlestırmek istıyorum bunu nasıl yapabılırım?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

stany isimli Üye şimdilik offline konumundadır

stany(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ctrl tuşuna basılı tutarak powerclip yaptığın karenin üstüne tıkla karenin içine girecektir.
Çıkmak için ise sol alt köşede finish editing object yazan yere tıkla karenin içinden çıkacaktır. Karenin içindeyken dış çizgileri soluk olarak gözükür bu şekilde içinde istediğin değişikliği yapabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

ozden fılız

Alt 08-04-2010 #3
tşkler sağ tusla bunu yapıyorum ama sordugum bu değildi resım içindeyken istediğim yere onu nasıl oyanabılırımdı? powerclıpledıgım resımı kare içinde istedıgım yere goturmek istıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
muratcdemirci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratcdemirci

Grafiker / İstanbul

Alt 08-04-2010 #4
Karenin içindeyken resimi oynatmak istiyorsanız stany dediği gibi Ctrl tuşuna basılı tutarak objeye çift tıklayın ve karenin içine girin. Gerisi size kalmış Corel Draw da karenın içine resım yerlestırmek ama ebatı tam olarak kareyi kaplamıyor
Çıkmak içinde dış tarafa tıklamanız yeterli.
Bu mesajdan alıntı yap

muratcdemirci

Grafiker / İstanbul

Alt 08-04-2010 #5
Ctrl + j ile options panelini açın.
Edit sekmesindeki sağ taraftaki Auto-center new PowerClip contents in yanındaki kutucuğun işaretini kaldırın.

Bu mesajdan alıntı yap

ozden fılız

Alt 08-04-2010 #6
cok tskler murat oldu Corel Draw da karenın içine resım yerlestırmek ama ebatı tam olarak kareyi kaplamıyor
Bu mesajdan alıntı yap

muratcdemirci

Grafiker / İstanbul

Dosya19
Alt 08-04-2010 #7
cok tskler murat oldu Corel Draw da karenın içine resım yerlestırmek ama ebatı tam olarak kareyi kaplamıyor

Rica ederim.
Kolay gelsin Corel Draw da karenın içine resım yerlestırmek ama ebatı tam olarak kareyi kaplamıyor
Bu mesajdan alıntı yap