corel draw da neler yapılabilir hangi sektörde corel draw kullanılır ??? acil yardım

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corel draw da neler yapılabilir hangi sektörde corel draw kullanılır ??? acil yardım ...

corel draw da neler yapılabilir hangi sektörde corel draw kullanılır ??? acil yardım
alfax27 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alfax27

Yrd. Grafiker / Gaziantep

Alt 23-12-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

selamun aleykum

kardeslerım bir sorum olacak sizlere beni aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

corel draw da neler yapılabilir hangi sektörde corel draw kullanılır ???
bana yardımcı olursanız sevinirim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-12-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Corel Draw ile 2 boyutlu vektörel çizimler yapılır. Programı daha çok tabela reklamlarıyla ilgili firmalar kullanır. Corel Draw'ın ek özellikleri ve diğer dosya türlerini tanıması sayesinde çok çeşitli uygulamalar yapılabilir. Programın Freehand, Adobe İllistrator gibi benzer özelliklere sahip alternatifleri de vardır. CD programı ile yapabilecekleriniz hayal gücünüze ve yeteneğinize göre değişir. Sorunuzu sanki "öğrenirsem bana ne faydası olacak" gibi anladım ki eğer o şekilde sorduysanız grafik işleriyle uğraşanlar tek bir progrm kullanmazlar yani CD öğrendim iş bitti gibi bir şey söz konusu değil sadece size + bir avantaj sağlar...
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 23-12-2010 #3
Yerinde bir açıklama olmuş.Ancak şu kısma katılmıyorum.
Programı daha çok tabela reklamlarıyla ilgili firmalar kullanır.
Çünkü bir çok grafik tasarımcı hatta ve hatta illustrator yaygın larak CorelDraw programını kullanmaktadır.
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-12-2010 #4
Haklı olma payınız yüksek ama o sektörlerde genelde Freehand'i tercih ediyorlar diye biliyorum ama tabela reklam işlerinde istisnasız hepsi Corel kullanır (birbirleriyle dosya alışverişinde sorun çıkmaması için) bu sebeple bu şekilde açıklama yapmıştım. Ama ortak düşünce grafik işleriyle uğraşan kişilerin yaygın olarak kullanması...
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 23-12-2010 #5
freehand kaç yıldır üretilmiyor yaklaşık 4 yıldır yeni sürümü çıkmıyor artık çıkarılmayacak bakınız:
yeni sürüm çıkarılmayacak
bugün sadece tabelacılar değil matbaalar ve ajansların çoğuda corel draw programı kullanmaktadır corelde yapabileceklerinizin bence sınırı yokcorel draw da neler yapılabilir hangi sektörde corel draw kullanılır ??? acil yardım
sited corel mi illustratörmü sonuçlarını inceleyebilirsiniz:
corel drawmı illustratörmü anket
birde gelenekçiler var içlerinde bir karşılaştırın bence corelden örnek çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-12-2010 #6
Sözlerim sanki Freehand daha iyi demişim gibi anlaşılmış ama ben CD ile Freehand i karşılaştırmam bile Corel varken FH gereksiz...
Bu mesajdan alıntı yap
zafrak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zafrak

Grafiker / Sakarya

Alt 28-12-2010 #7
aleyküm selam kardeşim tabela reklamcılık işindeyim genelde benim bildim kadarıyla tüm tabela reklamcıları corel draw kullanırız bazı zamanda photoshop gerekir...
Bu mesajdan alıntı yap
atibin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atibin(47)

Webmaster / İstanbul

Alt 28-12-2010 #8
vede corel kadar berbat bir program gelmemiştir sektöre corel draw da neler yapılabilir hangi sektörde corel draw kullanılır ??? acil yardım
tabii ki her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır mutlaka. Ama bi düşünmek lazım Aldus neden macromedia ya el attı corel draw da neler yapılabilir hangi sektörde corel draw kullanılır ??? acil yardım

Ya da freehand yeni sürümü çıkarılmayacak olması artık son noktaya gelmiş olmasından mı kaynaklanıyor acaba corel draw da neler yapılabilir hangi sektörde corel draw kullanılır ??? acil yardım

Tanrı beni corel kullanmaktan sakınsın...
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 28-12-2010 #9
vede corel kadar berbat bir program gelmemiştir sektöre corel draw da neler yapılabilir hangi sektörde corel draw kullanılır ??? acil yardım
tabii ki her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır mutlaka. Ama bi düşünmek lazım Aldus neden macromedia ya el attı corel draw da neler yapılabilir hangi sektörde corel draw kullanılır ??? acil yardım

Ya da freehand yeni sürümü çıkarılmayacak olması artık son noktaya gelmiş olmasından mı kaynaklanıyor acaba corel draw da neler yapılabilir hangi sektörde corel draw kullanılır ??? acil yardım

başına gelirse hiç şaşırma:rofl:

bu beddua çin corel i hiç bilmediğini varsayıyorum. yoksa "yiğidi öldür ama hakkını yeme" derim
Bu mesajdan alıntı yap
erden17 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erden17

Grafiker / Çanakkale

Alt 29-12-2010 #10
CD ile ne istersen onu yapabilirsin, gazete, dergi, afiş, broşür, tabela v.s. v.s... Bazı anlarda kullanıcısını isyan ettirdiği doğrudur. Ama ne freehand, ne ai, ne de quark onun yerini tutamaz.. (Kişisel görüşüm) corel draw da neler yapılabilir hangi sektörde corel draw kullanılır ??? acil yardım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları