Corel draw da nokta hizalama

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel draw da nokta hizalama Sponsorlu Bağlantılar merhaba arkadaşlar yukarıda ki gibi noktaları hizalayarak iki ok ile gösterilen uçları birleştirmek istiyorum. bunu freehand de kolaylıkla yapabiliyorum fakat corel de nasıl oluyor bilmiyorum bana yardım edebilecek ...

emre_ozturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emre_ozturk

Grafiker / İstanbul

Alt 24-04-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar yukarıda ki gibi noktaları hizalayarak iki ok ile gösterilen uçları birleştirmek istiyorum. bunu freehand de kolaylıkla yapabiliyorum fakat corel de nasıl oluyor bilmiyorum bana yardım edebilecek birilerini bekliyorum..
iyi çalışmalar..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Olsinwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 24-04-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Anlatmak istediğinizi tam anlıyamadım ama birleştirme yöntemi için Fh olduğu gibi combine biçimiyle halledebilirsiniz eğer yanlış anlamadıysam sizi
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 25-04-2012 #3
Açık olan iki noktayı seçtikten sonra 1. işşaretli yere tıklayarak noktaları birleştirebilir (iki noktanın ortasında), 2. işaretli yere tıklayarak iki nokta arasına düz bir çizgi ekleyerek açık noktaları kapatabilir, 3. işaretli yere tıklayarak yatay veya dikey olarak hizalayabilirsiniz ...
Bu mesajdan alıntı yap

emre_ozturk

Grafiker / İstanbul

Alt 25-04-2012 #4
Açık olan iki noktayı seçtikten sonra 1. işşaretli yere tıklayarak noktaları birleştirebilir (iki noktanın ortasında), 2. işaretli yere tıklayarak iki nokta arasına düz bir çizgi ekleyerek açık noktaları kapatabilir, 3. işaretli yere tıklayarak yatay veya dikey olarak hizalayabilirsiniz ...
noktaları uzatmadan taşımak istiyorum birleşme noktasına
Bu mesajdan alıntı yap
grafist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafist(31)

Grafiker / İzmir

Alt 25-04-2012 #5
Önce birleştirmek istediğin iki çizgiyi seçmeli, ardından CTRL + L yaparak birbirine kombine etmelisin. Sonra F10 tuşuna bas ve birleştirmek istediğin iki noktayı seçtikten sonra,
"Join Two Nods" yazan yeri tıklamalısın.

Bu mesajdan alıntı yap
Erkal COŞKUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 25-04-2012 #6
İki nokta arasındaki boşluğu otomatik olarak dolduramazsınız, ancak noktalardan birisini diğerinin üzerine sürükleyerek ve birbirine kombine ederek birleştirme yapabilirsiniz. Aksi olmaz.
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 26-04-2012 #7
2. olarak işaretlediğim butona basarak iki nokta arasında düz bir çizgi oluşturarak çizimi birleştirebilirsin taşımana gerek yok (Ayrı ayrı iki parçaysa Combine ettikten sonra tabi)

Erkal bey "İki nokta arasındaki boşluğu otomatik olarak dolduramazsınız" demiş ama anlattığım şekilde zaten otomatik doldurulmuş oluyor başka ne bekliyordunuz ki kapan susam kapan mı ? ...
Bu mesajdan alıntı yap
Olsinwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 26-04-2012 #8
Erkal iki ayrı çizgi arasındaki boşluktan bahsediyor olsa gerek. Onu dolduramazsın otomatik, ancak Combine etmen ve ardından modifiye etmen gerek
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 26-04-2012 #9
Erkal bey "iki nokta arası" demiş ama yanlış yanlış yazmış olabilir benim düzeltmek istediğim nokta "iki noktayı birleştirmek için sürüklemek gerekir" demesi iki çizgi zaten iki ayrı objedir resimdeki şekilde bir işleme tabi tutulamaz iki çizgi Combine edildikten sonra tek bir obje olur ve açık kalan köşeleri birleştirmek için (en azından düz çizgiyle) sürüklemeye gerek yoktur, resimde işaretli yere tıklayarak iki nokta sürüklemeye gerek kalmadan aradaki boşluk kapatılır.
(Amacım tartışma çıkarmak değil soruyu soran arkadaşın hiç bilmediğini farzerek açıklama yapayarak anlatıyorum ki yanlış yönlendirmede bulunmayalım dolayısıyla hatalı cevap vermeyelim) ...
Bu mesajdan alıntı yap

emre_ozturk

Grafiker / İstanbul

Alt 26-04-2012 #10
2. olarak işaretlediğim butona basarak iki nokta arasında düz bir çizgi oluşturarak çizimi birleştirebilirsin taşımana gerek yok (Ayrı ayrı iki parçaysa Combine ettikten sonra tabi)

Erkal bey "İki nokta arasındaki boşluğu otomatik olarak dolduramazsınız" demiş ama anlattığım şekilde zaten otomatik doldurulmuş oluyor başka ne bekliyordunuz ki kapan susam kapan mı ? ...
ya ben taşımak istiyorsam ölçüsünün bozulmaması için.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları