corel draw da serigrafi baskı için normal yazıcıda tram verebilirmiyim?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corel draw da serigrafi baskı için normal yazıcıda tram verebilirmiyim? ...

madrock isimli Üye şimdilik offline konumundadır

madrock

Grafiker / Ankara

Alt 22-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

yada başka bir program da bunu yapabilirmiyim
:rofl:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 22-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
normal yazıcıdan kastın nedir
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 22-04-2009 #3
Bi kere olay tamamen yanlış.. Serigrafi baskıda tram olmaz.. tramdan kastınız nedir?
Bu mesajdan alıntı yap
Grafik34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafik34

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 22-04-2009 #4
Kullandığın yazıcı postscrip ise verebilirsin.Pirint menusuden yazıcının gelişmiş ayarlarında dpi seçenekleri çıkar. tram araları geniş ve dolgun çıkması için en düşük tercihi seç. Pek fazla işini görmez bu tramlar serigrafta, en iyisi film almaktır.filmde istedigin tramı alabilirsin ancak.
Bu mesajdan alıntı yap
logosgrafik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

logosgrafik

Eğitimci / Gaziantep

Alt 22-04-2009 #5
Bi kere olay tamamen yanlış.. Serigrafi baskıda tram olmaz.. tramdan kastınız nedir?

sayın onur karadağlı. serigrafı baskıda benim bildiğim tram vardır (bu konuyu bir ara tartışalım.) ayrıca mardrock eğer yazıcın postscript özelliğe sahipse serigrafi tramlarını alabilirsin aksi takdirde yazıcının böyle bir özelliği yoksa serigraflik tram alamazsın.
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 22-04-2009 #6
Bende yazıcının baskı çözünürlüğünü düşürüp kaba tram alabiliyorum.
Serigrafide ince tramlar sağlıklı olmuyor.
Yinede yetmezse photoshopta color halftone den dahada büyütebilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
ibrahimkck isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ibrahimkck

Grafiker / İstanbul

Alt 22-04-2009 #7
Corelde bitmaps menüsünden convert to bitmap deyip resime dönüştüreceksin . Daha sonra bitmaps-color transform - halftone seçeneğini işaretleyip tram çapını ayarlayıp çıktıyı alacaksın . Ayrıca serigrafide tram olur bu tartışmasız ve kesindir fakat tram çapının ofsete kıyasla daha büyük olması gerekir .
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 23-04-2009 #8
sayın onur karadağlı. serigrafı baskıda benim bildiğim tram vardır (bu konuyu bir ara tartışalım.) ayrıca mardrock eğer yazıcın postscript özelliğe sahipse serigrafi tramlarını alabilirsin aksi takdirde yazıcının böyle bir özelliği yoksa serigraflik tram alamazsın.
Bakın şöyle bir durum var. Serigrafi baskıda tramdan kastınız tram noktacıkları ise photoshop'taki halftone gibi.. bu mümkün, benim tramdan kastım matbacılıkta çok kullanılan renklerin % lik değeridir. yani %50 siyah (gri) basamassınız yine siyah basarsınzı ancak tramlama tekniği ile nokta nokta ( noktaların sıklığı ve büyüklüğü) rengin gözükebilecek açıklığını veya koyuluğunu belirler. İlk yazımdada sorduğum buydu tramdan kastınız nedir diye?
Bu mesajdan alıntı yap
ibrahimkck isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ibrahimkck

Grafiker / İstanbul

Alt 23-04-2009 #9
Bakın şöyle bir durum var. Serigrafi baskıda tramdan kastınız tram noktacıkları ise photoshop'taki halftone gibi.. bu mümkün, benim tramdan kastım matbacılıkta çok kullanılan renklerin % lik değeridir. yani %50 siyah (gri) basamassınız yine siyah basarsınzı ancak tramlama tekniği ile nokta nokta ( noktaların sıklığı ve büyüklüğü) rengin gözükebilecek açıklığını veya koyuluğunu belirler. İlk yazımdada sorduğum buydu tramdan kastınız nedir diye?
Onuda yaparsınız yani % 50 siyah basarsınız fakat tram çaplarının büyük olması gerekir eh buda işin çözünürlüğünü etkiler tabiki. Pardon belkide bir kavram karmaşası yaşıyoruz matbaada siyah boya ile %50 siyahı (gri) basmak için tram kullanıyor ama çok ufaktır tabiki bunu görmek çok zor . Yada ben yanlış mı anladım demek istediklerinizi ? Çözünürlük evet matbaada daha yüksektir . Umarım yanlış anlamamışımdır, demek istediklerinizi biraz daha açabilirseniz.
Bu mesajdan alıntı yap
kayhan.1154 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kayhan.1154

Grafiker / Ankara

Alt 24-04-2009 #10
sorununu tam olarak yazarsan iyi olur. Tramdan kastın trigron baskımı yapacaksın. Yani 4 renk mi baskı yapacaksın yoksa tekrenk mi basacaksın. Artı fotoğrafımı tramlı olarak basacaksın bunu bana mesaj olarak at. Ben 25 yıla yakındır baskıcıyım.Ankara reklamcıların çoğu beni tanır. Serigrafide yapamayacağım şey yoktur. Sorununu tam ve detaylı yazarsan yardımcı olurum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları