corel draw da shape tool sorunu

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corel draw da shape tool sorunu ...

grhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grhan(53)

Karikatürist / İstanbul

ünlem

Alt 21-04-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar corel draw da şekil aracı (shape tool) ile çizgiye istediğim şekli veremiyorum siz biliyormusunuz:sadsmile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

zyprexa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zyprexa

Hiç Biri / İzmir

Alt 21-04-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba arkadaşlar corel draw da şekil aracı (shape tool) ile çizgiye istediğim şekli veremiyorum siz biliyormusunuz:sadsmile:
tam olarak nasıl bir şekil vermeye çalışıyorsunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
kingofloss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kingofloss(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-04-2011 #3
shape ile şekil vermek için önce convert le objeyi ve node larla çalışmayı öğren, deneme yanılma ile hallolur.
Bu mesajdan alıntı yap

grhan(53)

Karikatürist / İstanbul

Alt 22-04-2011 #4
Düz çizgiyi çizdikten sonra eğerek istediğim formu vermek istiyorum ama F 10 ile çıkan şekil aracı (araç kutusunda en üstün altındaki) çizgiyi tutup çekmiyor oysa sağda araçla ilgili açıklamada aynen böyle yazıyor > ( Bir nesnenin şeklini değiştirmeye başlamak için Şekil aracı seçili iken üzerinde tıklayın ve noktalarının görünmesini sağlayın.
Her nesne türü farklı bir şekil değiştirme yöntemi sunar. )

fakat çizgiyi düz çekiyor ama freehanddaki gibi şekillendirmiyor acaba klavyedeki bi tuşadamı basmam gerekiyor.:crying:
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 22-04-2011 #5
Düz çizigiyi şekillendirmek için çizgiyi seçin sağ tıklayarak to curve seçeneği seçin bu şekilde çizgiye yay şeklinde şekil verebilirsiniz, istediğiniz şekle uymazsa çizgi üzerinde istediğiniz yere çift tıklayarak yeni nokta oluşturup değişik şekillere getirebilirsiniz...
Bu mesajdan alıntı yap

grhan(53)

Karikatürist / İstanbul

şekil aracı

Alt 22-04-2011 #6
tamam buldum çizginin üzerine gelip farenin sağtuşuna tıklayarak eğim seçenekleri çıkıyor şimdi oluyor teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap