COREL DRAW da TAŞ DİZİMİ

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - COREL DRAW da TAŞ DİZİMİ ...

COREL DRAW da TAŞ DİZİMİ
kenzo_1453 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kenzo_1453

Grafiker / İstanbul

COREL DRAW da TAŞ DİZİMİ

Alt 23-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar corelde taş dizimi konusunda bilgili olan akadaş var mı aramızda _?_Seri taş dizimi konusunda taktiklere ihtiyacım var.Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 24-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Taş dizimi hakkında bildiklerini söyle sana eksikliklerini söyleyeyim. Çok mu iddialı konuştum COREL DRAW da TAŞ DİZİMİ
Bu işi bir buçuk yıl yaptım o yüzden söylüyorum. Sen sor ki cevaplayalım.
Mesela hangi yöntemle diziyorsun taşlarını? Kalıpta patlamaması için minimum kaç mm veriyorsun aralarını? Tahta mı, pvc mi yoksa karton mu kalıplar???
Bu mesajdan alıntı yap

kenzo_1453

Grafiker / İstanbul

Alt 24-11-2009 #3
kardeş be 6 yıllık matbaa tecrübeli grafikerim fakat bu taş dizimi işinden anlamıyorum ben blend efektini space yi kullanarak çalışmalarımı yapmaya çalışıyorum 2 gündür bu işteyim baya bir sıkılım birtürlü isediğim seriliği yakalayamadım acaba diyorum bunun bir formülü varmı ? macro action vs yada siz bu konuda uzman olarak seri olmam için ne tavsye edersiniz. ilginiz için teşekkürler

benim tek derdim kardeş taramaları ve yeni yapılacak desenleri seri bir şekilde yapamamak beni hızlandıracak deneyimlerine delicesine ihtiyacım var .Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 24-11-2009 #4
Blendi kullanmayı biliyormuşsun işte. Taş diziminin temeli blenddir. Eğimli işlerde çiz yaylarını, üstüne oturt taşları. Yaklaşık 2000 taşlık desen sana yarım saatte çıkar. Teknik kısmını zaten biliyorsun. Pvc de minimum 0,4 mm ver aralıkları. Tahtada 1 cm yapıyorlar. Gerisi desene kalmış...
Bu mesajdan alıntı yap

kenzo_1453

Grafiker / İstanbul

Alt 24-11-2009 #5
Çok teşekkürler kardeş herkes böle yapıyosa benim tek eksiğim tecrübe buda zamanla olacak inşallah zaman ayırdığın için sağol.AEO
Bu mesajdan alıntı yap

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 24-11-2009 #6
Rica ederim. Bu işin daha pratiği yok. Blendi kullanacaksın bol bol. Bir süre sonra zaten iyice hızlanıyorsun. İyi çalışmalar kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
arizek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arizek(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-11-2009 #7
ilk zamanlarda ben de yapmıştım bu işi.. bi süre sonra zaten parmaklarınız alışacak, kendi kendine sol tık, sürükle, sağ tık, sağ tuşu bırak, sol tuşu bırak.. bu işlemi seri şekilde yüzlerce kere arka arkaya yapacaksınız..
Bu mesajdan alıntı yap
tarzan45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 24-11-2009 #8
Değerli arkadaşlar; bir tane örnek resim yükleseniz de taş diziminin tam olarak ne olduğunu görsek. Anlatım demiyorum sadece örnek bir resim. Budur diyebilmek için...
Mesela ben bilmediğim için gerçekten fransız kaldım...
Bu mesajdan alıntı yap

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 24-11-2009 #9
Blendle o sol tık, sağ tık, sürükle, koy,vs... işlemlerini yüzlerce değil belki 3 ya da en fazla 4 kez yaparak halledebiliyorsunuz. İşi ciddi ölçüde hızlandırıyor. Bu blendin de başka bir yerde işe yaradığını görmedim. Vardır elbet kullanıldığı yerler ama en çok taşçılar faydalanıyordur tahminimceCOREL DRAW da TAŞ DİZİMİ

Resim yüklemeyi beceremiyorumCOREL DRAW da TAŞ DİZİMİ O yüzden sadece yazılı olarak yardımcı olabileceğimCOREL DRAW da TAŞ DİZİMİ
Bu mesajdan alıntı yap
arizek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arizek(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-11-2009 #10
Blendle o sol tık, sağ tık, sürükle, koy,vs... işlemlerini yüzlerce değil belki 3 ya da en fazla 4 kez yaparak halledebiliyorsunuz. İşi ciddi ölçüde hızlandırıyor. Bu blendin de başka bir yerde işe yaradığını görmedim. Vardır elbet kullanıldığı yerler ama en çok taşçılar faydalanıyordur tahminimceCOREL DRAW da TAŞ DİZİMİ
blend dediğiniz gibi çok kullanılıyor ama her desende olmuyo.. bazı küçük yerleri v.s. elle yapmak daha hızlı oluyodu.. veya en azından ben o şekilde kullanıyodum..
şu an bi deri firmasında lazer desenleri çiziyoruz, şimdi de bir çok yerde blend'den yararlanıyorum..

Değerli arkadaşlar; bir tane örnek resim yükleseniz de taş diziminin tam olarak ne olduğunu görsek. Anlatım demiyorum sadece örnek bir resim. Budur diyebilmek için...
Mesela ben bilmediğim için gerçekten fransız kaldım...
aşağıdaki gibi, genelde yuvarlak taşlardan oluşan desenler..
COREL DRAW da TAŞ DİZİMİ
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları