Corel Draw da Trim

Corel Draw - Corel Draw da Trim ...

Corel Draw da Trim
neorob isimli Üye şimdilik offline konumundadır

neorob

Desinatör / İstanbul

Corel Draw da Trim

Alt 23-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Corel Draw da Trim
sorum bizier tol la mavi bir düz çizgi çizdim contour dan 1mm aralılarla out a 100 kontör verdim. sonrada üstüne sarı bir harf koydum bu ortaya çıkan şeklin.
şimdi yapmak istediğim. özellikle renkleri ile yazdım ki kafa karışmasın. sarısının dışında kalan mavileri kesip atacam sarıyı kesip atacam ortada sadece sarının içinde kalan maviler lacak yani bu şekil
Corel Draw da Trim

ama bu şekildeki hata bana cizgileri kenar çizgisi ile bir leştirip veriyor olması ben bunu lazerde kazıma yapacam kenardan defalarca geçtiği için kazıma olmuyor kenarları kesilmiş oluyor.

Corel Draw da Trim
yan yana bunlardan oluşuyor olduğu için oda kenarlardan defalarca geçince knarları düşüyor. bana lazım olanı kenarlarını birleştirmeden sadece ortadaki çizgileri vermesi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 23-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
contour efekti verdiğiniz nesnelerin tamamını önce combine yapın. Sonra harf ile trim yapın.
Bu mesajdan alıntı yap

neorob

Desinatör / İstanbul

Alt 23-01-2009 #3
combine yaptım trim işime yaramadı ama yerine belki faydalanmak isteyen olur diye yazıyorum

dediğiniz combine + Front minus back işe yaradı.

Çok çok teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
M@rcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

[email protected]

Eğitimci / İstanbul

Alt 23-01-2009 #4
Dostum ilk önce tam olarak ne yapmak istediğini anlamadım ancak tahmin ederek şunumu istedin acaba diyorum?

Corel Draw da Trim
Bu şekilde diyorsan eğer,
Contour ile çizgileri çizdim.A harfini Arrange-->Convert to Curves yaptım.
Çizgileri seçip A harfine Power Clip efecti ile yerleştirdim.
Daha sonra A harfinin dolgu ve kenar çizgilerini kaldırdım.
??
Bu mesajdan alıntı yap

neorob

Desinatör / İstanbul

Alt 23-01-2009 #5
marcos allah razı olsun senden bildiğimiz bir şey ama işte iş bilenin kılıc kuşananın demişler. senin yaptığın seş tam istediğim sey

ÇOK ÇOK teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
corel, draw, trim