Corel Draw da trim

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Draw da trim Sponsorlu Bağlantılar Merhaba. Corel'i çalışmaya hatta grafik programlarını çalışmaya yeni başladım. Trim kullanmaya çalışıyorum, fakat istediğim sonucu bazen alıyorum çoğu zaman alamıyorum. Sebebin ne olduğu hakkında fikrim yok. Trim nasıl ...

Corel Draw da trim
balarka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

balarka

Hiç Biri

Alt 01-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba.
Corel'i çalışmaya hatta grafik programlarını çalışmaya yeni başladım. Trim kullanmaya çalışıyorum, fakat istediğim sonucu bazen alıyorum çoğu zaman alamıyorum. Sebebin ne olduğu hakkında fikrim yok. Trim nasıl kullanılır? Seçim sırası önemli midir? Trime tıklayınca bazı çizgileri koyu yapıyor, sonra delete'a basıyorum. Şeklin tamamını siliyor.

[Corel Draw da trim
Gönderdiğim dosyada açı dışında kalan daire kısımları silmek istiyorum. Ama olmadı. Yardım eder misiniz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 01-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
  1. Resim – Fotoğraf ekleme:

Foruma görsel (Fotoğraf / Resim) eklemekte sıkıntı çektiğiniz görünüyor. Lütfen Foruma Resim Yüklemek bağlantısını kullanarak ilgili anlatımı okuyunuz.
  2. Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Alt alta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood (arka arkaya aynı içerikli veya farklı içerikli mesajın aynı kullanıcı tarafından foruma gönderilmesi ) olduğu için yasaktır! Aklınıza sonradan bir şey gelirse, yanlış yazdığınız bir şeyi ya da yanlış grafikleri mesaj içeriğinden düzenlemek için mesajınızın altında cevap yoksa mesajınızda ki Corel Draw da trim butonuna tıklayarak ekleme yapınız. Düzenleme işlemi belirli bir zaman sonra gerçekleştirilemeyeceğinden düzenleme butonu aktif olma özelliğini kaybedecektir. Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklaştırılır...

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 01-03-2009 #3
site içinde arama yaptır gerekli kaynağı bulacaksındır olmadı ben yardımcı olayım biraz :
kesecek olan nesneyi ilk olarak seçip kesilecek nesneyi seçiceksin sonrada trimliceksin bunun için corelin birkaç seçeneği var bunlardan sana uygun olanı kullanabilirsin kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
balarka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

balarka

Hiç Biri

Alt 01-03-2009 #4
site içinde arama yaptır gerekli kaynağı bulacaksındır olmadı ben yardımcı olayım biraz :
kesecek olan nesneyi ilk olarak seçip kesilecek nesneyi seçiceksin sonrada trimliceksin bunun için corelin birkaç seçeneği var bunlardan sana uygun olanı kullanabilirsin kolay gelsin..
Trimle ilgili yazıları okudum. Ama hala yapamıyorum. O dediğiniz ayarlar nerededir, nasıl yapılır?
Bu mesajdan alıntı yap
ALİ KARAKAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ALİ KARAKAN

Eğitimci / Şanlı urfa

Alt 01-03-2009 #5
iki nesneyi de işaretlediğiniz zaman, üst tarafta trimle ilgili seçenekler sunulur size. üst üste gelmiş kareler vardır. Kimi koyu kimi soluk. Onlardan size uygun olanı seçerseniz kesim ilşlemini yaparsınız.
Bu mesajdan alıntı yap
begumelif isimli Üye şimdilik offline konumundadır

begumelif(28)

Grafiker / Ankara

Alt 04-03-2009 #6
Corel Draw da trim

arkadaşım her iki nesneni seç birde çizdiğin üçgenin bütün çizgileri birleşmiş olması lazım
corel 11 olsun 12 olsun 13 olsun hepsi aynı mantık aynı menüler var
Bu mesajdan alıntı yap
eylemci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eylemci

Hiç Biri / İzmir

Alt 19-12-2009 #7
Corel Draw da trim

arkadaşım her iki nesneni seç birde çizdiğin üçgenin bütün çizgileri birleşmiş olması lazım
corel 11 olsun 12 olsun 13 olsun hepsi aynı mantık aynı menüler var

Teşekkür ederim benim işime yaradı verdiğiniz görsel ve yazılı örnekleme
Bu mesajdan alıntı yap